2. - Испания
  3. Севиля се спъна срещу 10 от Хихон

Севиля се спъна срещу 10 от Хихон

Отборът на Севиля записа срамна загуба с 0:1 при гостуването си на Спортинг (Хихон) в последната среща от 21-ия кръг на испанската BBVA лига. Гостите играха с човек повече на терена още от 28-та минута до края, но въпреки това не успяха да предотвратят загубата.

Спортинг започна много агресивно мача и още в 5-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Ескюде игра с ръка в наказателното поле. Билич обаче не успя от бялата точка и пропусна да даде ранен аванс на своя тим. Все пак обаче домакините стигнаха до откриване на резултата. В 17-ата минута Кастро засече с глава центриране на Кармело и остави безпомощен вратаря Палоп - 1:0. Въпреки гола, Спортинг продължи да играе по-активно, но в 28-та минута Канела бе отстранен с директен червен картон, след грубо нарушение в краката на съперник. Севиля опита да се възползва от численото си преимущество, но пропуски направиха Кануте и Хесус Навас.

През втората част Севиля опита да стигне до гол, но домакините се защитаваха много добре и не допуснаха да се стигне до по-опасно положение пред тяхната врата. През последните 20-ина минути на срещата играта се понакъса и Севиля съвсем не можеше да организира атаките. Така останали с човек по-малко, футболистите на Спортинг все пак успяха да съхранят преднината си и заслужено се поздравиха с успеха.

След тази победа Спортинг вече е 12-и с актив от 27 точки, докато Севиля се смъкна на 3-а позиция с 38 точки в актива си.

Спортинг (Хихон) - Севиля 1:0
1:0 Кастро 17'