2. - Испания
  3. Валядолид успя да победи Билбао с 2:1

Валядолид успя да победи Билбао с 2:1

Тимът на Валядолид успя да победи Атлетик Билбао с 2:1, в мач от 23-ия кръг на Испанската BBVA лига.Срещата започна с подчертан натиск на домакините, които владееха топката през по голяма част от срещата. Опасност за вратата на „баските” създаваше Виктор, който игра много добре през този мач. В 39-ата минута Виктор откри резултата от дузпа. Той стреля с десния крак в десния ъгъл на вратата, за да зарадва феновете на Валядолид. При резултат на 1:0 завърши и първото полувреме.

Втората част започна отново с подчертан превес за Валядолид. В 59-ата минута Виктор отбеляза второто си попадение, след пас на Гонзалес Виктор успя с плътен шут да удвои преднината на Валядолид. В 65-ата минута Билбао успя да върне едно попадение. Орбаис стреля от близко разстояние, като оплете топката в мрежата. До края не се случи нищо интересно и срещата завърши при резултат 2:1.

След мача Валядолид е на 9-то място, а Атлетик е на 10-то.