2. - Испания
  3. Виляреал се препъна в Осасуна

Виляреал се препъна в Осасуна

В мач от 20-ият кръг на Испанскта BBVA лига отборите на Виляреал и Осасуна не успяха да се победят, като срещата между тях завърши наравно 1:1. Двубоят бе равностоен, като и двата тима можеха да вземат победата.

Първата част започна с натиск на тима на домакините, които видимо владееха положение в началото на срещата. Няколко опасности пред вратата на Осасуна загатнаха за големия потенциал на "жълтата подводница", но до попадение така и не се стигаше. В 28-ата минута блесна голмайсторският нюх на Джузепе Роси, който успя сам да преодолее двама защитници и да преодолее стража да гостите, като направи резулатата 1:0 за радост на 40-те хиляди по трибуните на стадион "Ел Мадригал". До края на полувремето и двата тима имаха възможност да отбележат, но до нови попадения не се стигна, като първата част завърши при резултат 1:0 в полза на Виляреал.

Второто полувреме бе по-равностойно от първтото, като тимът на Осасуна отчаяно търсеше изравнително попадение, за да може да вземе нещо от тази среща. Атаките на тима от Памплона бяха доста опасни, като по чудо не се стигна до изравнителен гол. Той обаче падна в 64-ата минута, когато Дади след центиране от дясно засече топката в мрежата на домакините. Веднага след гола играчите на Мануел Пелегрини се опитаха да върнат попадението, но така и не успяха.

След тази среща тимът на Виляреал е на пета позиция, докато гостите от Осасуна са на незавидното 19-то място.

Виляреал - Осасуна 1:1

(1:0) Роси 28'

(1:1) Дади 64'