2. - Италия
  3. ОБЗОР: Сасуоло и Каляри на 1/8-финал в Купата на Италия (РЕЗУЛТАТИ)

ОБЗОР: Сасуоло и Каляри на 1/8-финал в Купата на Италия (РЕЗУЛТАТИ)

Вече са ясни почти всички двойки при последните 16 в турнира

Eлитният Сасуоло премина през иглени уши, за да се добере до 1/8-финалите за Купата на Италия. Макар и да играха като домакини срещу третодивизионния Катания, "зелено-черните" едва надделяха с 2:1.

Победното попадение за представителя на Серия А дойде малко преди края и така феновете не трябваше да си късат нервите с продължения и евентуално изпълнение на дузпи, за да видят тима си напред в турнира.

Бившият нападател на Милан, Ювентус и Лацио Алесандро Матри даде преднина на Сасуоло в 14-та минута, но младокът Фран Бродич изненадващо изравни за тима от Серия Ц малко преди почивката. Той беше точен в 41-та минута.

Последваха много мъчни минути за "зелено-черните", но те все пак избегнаха резила и стигнаха до успеха. Това се случи с гола на Мануел Локатели в 80-та минута. Малко след това като тактическа смяна за Сасуоло се появи и бившият играч на Левски Мехди Бурабия.

Така домакините в тази среща продължиха в следващата фаза и на 1/8-финалите ще имат много тежко препятствие. Там ще срещнат Наполи, при това като гости, а срещата ще се играе в самото начало на 2019 г.

В късния мач от турнира Каляри победи Киево и се класира в следващата фаза. "Летящите магарета" отново показаха вдъхновена игра, след като през уикенда измъкнаха точка от Лацио, но получиха първи гол в 8-та минута, когато точен за Каляри бе Алберто Чери.

Десет минути по-късно обаче домакините изравниха чрез Лерис. След почивката играта бе доста равностойна до 60-та минута, когато по-сериозната класа в състава на гостите оказа влияние и в 68-та Габио Писакане отбеляза решителното второ попадение за крайното 2:1.

Ето всички резултати от днешните мачове в Купата на Италия:

Новара - Пиза 3:2
Сасуоло - Катания 2:1
Киево - Каляри 1:2

Всички осминафинални двойки в турнира (мачовете ще се изиграят на 13-ти янури 2019г.):