2. - Италия
  3. ОБЗОР: Удинезе ядоса Аталанта и отнесе седем гола (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Удинезе ядоса Аталанта и отнесе седем гола (РЕПОРТАЖИ)

Вижте тук всички резултати от днешния ден

Аталанта отново диша във врата на лидерите в Серия А Ювентус и Интер, след като разби с категоричното 7:1 гостуващия Удинезе в 9-ия кръг на Калчото.

Бергамци изоставаха в резултата малко след началото на срещата, но след това си изляха яда с цели шест попадения.

След по-добро начало на гостите, в 11-та минута Окака Чука изведе "зебрите" напред в резултата. В 21-та минута обаче Йосип Иличич изравни след асистенция на Де Роон.

Десет минути по-късно Опоку от състава на Удинезе получи втори жълт картон, след като направи дузпа и остави отбора си с човек по-малко, което се оказа решаващо за крайния резултат. От бялата точка Луис Муриел беше безпогрешен и покачи за 2:1 в полза на Аталанта.

Още преди почивката домакините водоха с 3:1, след като отново Иличич беше точен в 43-та. Само две минути след полувремето Папу Гомез намери Муриел за 4:1, а след десет минути агонията на Удинезе вече беше от пет гола след точен изстрел на Пашалич.

Аталанта обаче реши да не спира до тук и в 75-та минута Муриел оформи хеттрика си, след като отбеляза и втората дузпа в мача, дошла след нарушение на Самир.

Седмото попадение дойде седем минути преди края на редовното време, а негов автор беше Амад Траоре.