2. - Италия
  3. Революционерът Мота дойде и веднага вдигна Дженоа на крака за успех над Бреша (ВИДЕО)

"Грифоните" сътвориха пълен обрат за едва втората си победа през сезона

Новият наставник на Дженоа Тиаго Мота успя веднага да укаже позитивно влияние върху новия си отбор и ги изведе до победа с 3:1 над Бреша при домакинството им от 9-ия кръг на Серия А.

"Грифоните" се намираха в дълбока криза преди идването на Мота и бяха на дъното на таблицата с едва една победа за осем мача, но бразилецът с италиански паспорт, който стана известен с революционната си схема 2-7-2 успя да накара отбора си да направи пълен обрат за трите точки. Мота заслужава още по-сериозни похвали, тъй като трите попадения за неговия тим бяха дело на тримата души, които той реши да пусне в игра като смени.

Срещата в Генуа започна доста скучно, като домакините задържаха повече топката, но нищо повече. Чак в 27-та минута Синан Гюмюш стреля, но Йоронен улови.

В 34-та обаче талантът на Бреша Сандро Тонали откри след отлично изпълнен пряк-свободен удар.

Малко по-късно гостите трябваше да извършат принудителна смяна, след като Чанселор се контузи и на негово място се появи Даниеле Гасталдело.

След почивката Дженоа се опита бързо да се върне в мача, но удари на Джилионе и Анкерсен бяха неточно. Спалек отговори с удар преди 50-та минута, но също не достатъчно акуратно, за да затрудни Раду.

След час игра Тиаго Мога пусна в игра Куаме и това веднага даде резултат. В 65-та нападателят стреля опасно, а само минута по-късно Агудело изравни.

В 75-та минута „грифоните“ стигнаха до пълен обрат, след като именно Куаме отбеляза, а само чеири минути след това Горан Пандев заби за трети път топката в мрежата на Бреша.

В самия край Антонио Донарума имаше отличен шанс да намали до 3:2, но ударът му беше спасен по страхотен начин от Раду, за да се запази крайното 3:1. Така Дженоа изплува от опасната зона и вече са 17-ти с осем точки, докато Бреша вече са на позиция под тях със 7 пункта, но и мач по-малко.