2. Локомотив (Сф)
  3. Локо (Сф) получи тридневна почивка

Локо (Сф) получи тридневна почивка

Три дни почивка получиха футболистите на Локомотив Сф, след като вчера надвиха трудно Сливен с 2:0, предаде "Дарик".

"Железничарите" ще се съберат за тренировка в сряда. Ваканцията не е толкова неочаквана, защото Локомотив няма да има мач идния уикенд, заради изваждането на Ботев от Б група. Това значи сигурни три точки за Окука и момчетата му, които продължават да са най-големият съперник на Литекс за титлата.

Почивката позволи на Дерек Асамоа да се прибере в Лондон, а Драгомир Окука да навести семейството си в Белград.

Асамоа бе сменен вчера заради лека травма, нещо, което не бе разбрано от трибуните и част от зрителите освиркаха решението на наставника за смяната на добре играещия футболист. Асамоа е най-силно представящият се играч на Локомотив през пролетта. До нивото му се доближава единствено вратарят Юлиян Левашки, който спаси в не един и два мача отбора си.

Мартин Камбуров и Иван Бандаловски тактически си изкараха пети жълти картони, след като от БФС зачитат всички наказания на отборите при служебните им победи срещу Ботев. Така санкциите на двамата ще изтекат именно в следващия кръг и за домакинския мач с Миньор те ще бъдат на линия.

Новият в Локо (Сф): Нямам търпение да започна да играя (ВИДЕО)