2. - Русия
  3. Шампионът Рубин се пребори с Криля Советов като гост – 2:1

Шампионът Рубин се пребори с Криля Советов като гост – 2:1

Шампионът Рубин постигна изключително трудна, но и много важна победа като гост на четвъртия във временното подреждане Криля Советов с 2:1. Срещата бе от програмата на 13-ия кръг на руската Премиер лига, а след тази победа шампионите със сигурност ще останат на 1-а позиция след този кръг.

Двубоят започна по-добре за гостите, които бяха и по-активни в първите минути. В 19-ата капитанът на Рубин Сергей Семак откри резултата с хубав гол след неразбирателство в защитата на домакините. След попадението обаче, самарци се хвърлиха да изравняват и в 32- ата минута Ян Колер се възползва от грешка на Алексей Попов и успя да отбележи – 1:1. До края на първото полувреме гостите имаха някои нови възможности за гол, но пропуски направи Бухаров.

През втората част шампионите излязоха с ясната нагласа, че трябва да вкарат поне още едно попадение и да вземат ценните три точки, но нови пропуски направи Бухаров. Така дойде 62-ата минута, когато Бухаров все пак се реабилитира за изпуснатите положения по-рано в срещата и успя да изведе Рубин отново напред – 2:1. Този гол се оказа достатъчен за шампионите да спечелят срещата, тъй като до края на двубоя не се случи нищо по-интересно.

С тази победа Рубин стои комфортно на върха с 27 точки, на четири пред втория ЦСКА, но „армейците” имат и мач по-малко. За момента Криля Советов остава на 4-а позиция с актив от 20 точки.

Георги Пеев тренира индивидуално, може и да играе в следващия кръг

Амкар се подсилва с японец, в клуба се завърнаха Жеан Карлос и Вилям

Венгер иска Хонда за заместник на Сеск

Мениджърът на английския елитен Арсенал Арсен Венгер е набелязал звездата на ЦСКА (Москва) Кейсуке Хонда за заместник на Сеск Фабрегас, ако капитанът бъде продаден на Барселона, съобщава „Итасспортпрес”

Зенит с аспирации към Мексес

Руският клуб търси класен защитник и по-рано през лятото бе свързван с трансфер на Бруно Алвеш (Порто) и Салваторе Бокети (Дженоа)

Гледаме футбол само по сателита

ТВ+ разби конкуренцията, взе мачовете на българските отбори в Европа, пак ще дава испанското