2. - Шампионска лига
  3. Бербатов резерва срещу Челси

Бербатов резерва срещу Челси

Руни и Ернандес на върха в атаката на Юнайтед, Анелка и Торес водят лондончани напред

Димитър Бербатов очаквано остана на резервната скамейка на Манчестър Юнайтед в сблъсъка реванш за влизане в полуфиналите на Шампионската лига.

Първият мач бе спечелен от „червените дяволи“ с 1:0.

Рефер на двубоя е португалецът Олегарио Бенкуеренса.

В началните минути срещата бе равностойна, а постепенно "сините" от Лондон създадоха няколко опасни ситуации. Гол във вратата на Едвин ван дер Сар обаче така и не падаше. В заключителните минути на първата част "червените дяволи" поведоха в резултата, след отличен пробив на Райън Гигс отляво на Петър Чех. Уелсецът получи извеждащ пас и след като навлезе в наказателното поле на противника, намери Хавиер Ернандес, който забоде кълбото в опразнената врата. Малко след това дойде и последният съдийски сигнал за първите 45 минути.

В първите 15 минути на второто полувреме Челси отново бе по-активен от своя съперник, но пропуски на Лампард и Дрогба бяха в основата на това резултатът да се запази 1:0.

В 77-ата минута влезлият на мястото на Фернандо Торес Дидие Дрогба изравни резултата, след като със силен удар от около десетина метра преодоля Едвин ван дер Сар.

Радостта на гостите обаче продължи по-малко от минута, защото в ответната атака Парк бе намерен чудесно в наказателното поле на Петър Чех и с бомбен изстрел разстреля стража на лондончани, правейки резултата 2:1.

Ето и съставите:
Ман Юнайтед: Ван дер Сар; О'Шей, Фърдинанд, Видич, Евра; Нани, Парк, Карик, Гигс, Рууни, Ернандес;

Челси: Чех, Иванович, Коул, Есиен, Рамиреш, Лампард, Торес, Малуда, Тери, Алекс, Анелка;

Tемпература: 11 градуса;