2. Славия
  3. Черноморец и Славия зарадваха над 10 хиляди на „Лазур” с 2:2

Черноморец и Славия зарадваха над 10 хиляди на „Лазур” с 2:2

Габриел Атц с дебютен гол за „акулите”, „белите” завършиха мача с двама по-малко

Отборите на Черноморец и Славия завършиха наравно 2:2 в среща без никакво значение от 28-ия кръг на родната „А” група. Над 10 хиляди зрители на стадион „Лазур” видяха отворена игра, 4 гола и два червени картона – и двата за отбора на Славия, който завърши мача с 9 души, но устиска точката. Всичките голове и по-интересни положения паднаха през първата част, а след почивката играта се накъса и на обновения терен в Бургас преобладаваха острите влизания за сметка на качествените отигравания.

Все пак на "Лазур" днес имаше празнк - над 10 хиляди привърженици излгедаха безмислената среща между двата отбора - нещо, което не всеки ден се случва по българските стадиони.

Срещата започна по-добре за домакините от Черноморец, които успяха да открият резултата още в 9-ата минута. Пламен Крумов центрира от ъглов удар, а Габриел Атц надскочи всички в наказателното поле на Славия и с глава заби топката в мрежата на Мболи за 1:0, вкарвайки първия си гол с екипа на „акулите”. Малко по-късно обаче той се контузи и отстъпи своето място на Терзиев.

По-добрата игра на домакините продължи и в 17-ата минута Гонзалес можеше да удвои аванса на своя тим, след като бе изведен на чиста позиция от Фернандес, но ударът му попадна право в ръцете на стража на Славия. Няколко минути по-късно обаче нападателят се реваншира за пропуска си и с мощен изстрел прониза Мболи за 2:0.

Едва след това Славия започна да поглежда към вратата на Стоян Колев. Стражът на „акулите” се намеси решително в 34-ата минута, когато отрази перфектен удар на Дани Пеев от фаул. Минута по-късно обаче гостите от София получиха правото да изпълнят дузпа, след като Зайц събори Тошко Колев в наказателното поле. Потърпевшият бе точен от бялата точка и намали на 1:2.

Този гол даде увереност на момчетата на Вили Вуцов, които успяха да изравнят резултата две минути преди края на полувремето. Галин Иванов центрира остро в наказателното поле на Черноморец, а Вълев надскочи всички и с хубав удар с глава прониза Стоян Колев за 2:2, като при този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

След почивката интересните моменти на „Лазур” бяха далеч по-малко в сравнение с първите 45 минути. В 63-ата минута Славия остана с човек по-малко, след като Борислав Георгиев бе изгонен директно от главния съдия за грубо нарушение в краката на противников футболист. Покрай картона „акулите” отправиха и два неточни удара от далеч, дело на Гонсалес и Марсио.

В 82-ата минута пък „белите” останаха с девет човека на терена, след като Дюлгеров си изкара втори жълт картон и също бе изгонен от Радан Мирянов. Въпреки численото си предимство, Черноморец не успя да стигне до победно попадение и в крайна сметка резултатът остана непроменен.

След този мач Славия заема 5-о място с 47 точки, а Черноморец е 6-и с 2 точки по-малко.