2. Световен футбол
  3. Бразилия победи Испания и се класира за елиминациите

Бразилия победи Испания и се класира за елиминациите

В другия мач от групата Южна Корея и Коста Рика завършиха 2:2

Бразилия победи Испания с 1:0 и се класира за фазата на елиминациите на световното първенство по футбол за жени в Канада.

Андреса Алвеш донесе успеха на тима с попадение с 44-а минута. Победата е осма поредна в групова фаза на световни финали за тима на Бразилия, който няма поражение в 14 мача след загубата от Германия през 1995 година.

Испанките контролираха двубоя през по-голямата част на първото полувреме, но в края допуснаха попадение. Отборът на Бразилия записа втори успех в група "Е", а в последната си среща ще играе срещу Коста Рика в сряда.

В другия мач от групата Южна Корея и Коста Рика завършиха 2:2. Резервата Карла Виялобос се разписа в 89-а минута за Коста Рика и донесе точката на тима. Южна Корея водеше с 2:1 след 25-а минута, но не успя да стигне до първи успех в историята си на световно първенство.

В група "F" Англия победи Мексико с 2:1 след попадения на Франческа Кърби и Карън Карни през второто полувреме. Фабиола Ибара беше точна за Мексико в добавеното време.

В другата среща Колумбия се наложи над Франция с 2:0. Колумбия е начело в класирането с 4 точки, а Франция и Англия имат по 3 точки. В сряда Мексико ще играе с Франция, а Англия излиза срещу Колумбия.

Меси: Първата цел е изпълнена