2. Световен футбол
  3. Германия, Португалия и Бразилия се класираха за четвъртфинал на Световното за младежи

Германия се справи с отбора на Нигерия с минималното 1:0

Германия, Португалия и Бразилия се класираха за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за младежи до 20 години. И трите нации вече са печелили този турнир, а сега Бразилия и Португалия ще се изправят една срещу друга. Останалите участниоци в топ 8 са Мали, Сенегал, САЩ, Сърбия и сензацията Узбекистан, по-рано отстранила Австрия с 2:0.

Германия се справи с отбора на Нигерия с минималното 1:0, като единственото попадение вкара Левин Йозтунали в 19-ата минута. В края на мача нигерийците опитаха изравняване, но защитата на германците се справи. На четвъртфинала германците ще играят с отбора на Мали.

Португалия пък отстрани домакините от Нова Зеландия с 2:1 Рафаел Гуцо в 24-ата даде аванс на португалците, но Стюърт Хортхюсен изравни в 64-ата. Желсон Мартинс попари надеждите на кивитата минута преди края и се разписа от близо.

Истинска драма трябваше да преживеят Бразилия и Уругвай на стадиона в Ню Плимут. Редовното време и продълженията се оказаха недостатъчни за двата отбора да си отбележат голове. Урусите имаха повече положения и както често става, пропуснаха още първата дузпа, което се оказа и решаващо. Родриго Амарал пропусна първата за Уругвай, а Габриел Жезуз отбеляза последната за Бразилия и ги изпрати на четвъртфинал. Всичките мачове ще се играят на 14-и юни. Двойките са: Бразилия- Португалия, Мали- Германия, САЩ- Сърбия, Узбекистан- Сенегал.

Меси: Първата цел е изпълнена