2. Световен футбол
  3. Копа Америка стартира с фойерверки, танци, музика и победа за домакина (ВИДЕО+СНИМКИ)

Чили надви Еквадор с 2:0 пред погледа на президента

С много ефекти, музика и танци започна XXXXIV издание на турнира Копа Америка.

Колоритната церемония по откриването бе истински спектакъл, който бе изгледан на живо от президента на страната домакин Мишел Бачалет.

Впоследствие Чили победи Еквадор с 2:0 в мача на откриването и така радостта на стадиона в Сантяго бе пълна.

Голямата звезда на домакините Артуро Видал вкара първия гол в надпреварата, разписвайки се в 67-ата минута от дузпа, докато Едуардо Варгас оформи крайното 2:0 с попадение шест минути преди края на редовното време.

Иначе Чили остана с човек по-малко, защото резервата Матиас Фернандес получи два жълти картона, съответно в 74-ата и в 93-ата минута, което го вади от следващия мач на тима срещу Мексико.

Следващият двубой на Еквадор пък е срещу Боливия на 16 юни.

Турнирът продължава с два мача в събота, като първо от 2:30 часа ще спорят именно Мексико и Боливия, а в 22:00 часа един срещу друг излизат Уругвай и Ямайка.

Меси: Първата цел е изпълнена