2. Световен футбол
  3. Милан Борян с червен картон в световна квалификация

Милан Борян с червен картон в световна квалификация

Вратарят на шампиона на Лудогорец Милан Борян бе изгонен при победата на Канада с 2:0 като гост на Доминика в мач от квалификациите за Мондиал 2018 в зона КОНКАКАФ.

„Кленовите листа“ спечелиха с попадения на Кайл Ларин в 5-ата минута и Ръсел Тайберт в 64-ата. В 80-ата минута обаче Борян получи червен картон за игра с ръка извън наказателното поле.

Така вратарят няма да вземе участие в реванша на 16 юни в Торонто, тъй като ще трябва да изтърпи наказание. На вратата на Канада най-вероятно ще застане Кени Стаматопулос.

Ако канадците елиминират Доминика, ще се класират за втората фаза на квалификациите.

Борян, който направи изключителен полусезон в сръбския Раднички, наскоро подписа нов договор с Лудогорец.

Националът на Канада беше привлечен миналата година в навечерието на гостуването на Ливърпул от груповата фаза на Шампионската лига, като договорът му изтече през декември. Вратарят участва в зимния лагер на отбора в Анталия, но впоследствие подписа с Раднички. Той получи и приза за най-добър вратар в сръбското първенство.

Силните изяви на Борян го направиха трансферна цел на няколко европейски клуба, но той предпочете да се завърне в Лудогорец.

Меси: Първата цел е изпълнена