2. Тенис
  3. Българка и кипърец спечелиха Източноевропейското първенство по тенис в Сливен

Българка и кипърец спечелиха Източноевропейското първенство по тенис в Сливен

Цвета Димитрова от България и Сергис Курадзис от Кипър спечелиха първите места в крайното класиране на Източноевропейското първенство по тенис в Сливен, предаде кореспондентът на Novsport.com в Сливен. Проявата се проведе в продължение на 10 дни в два последователни турнира. В първенството участваха 64 състезатели от двата пола, представители на 16 европейски страни.

Тенис Академия “Спорт палас” бе домакин на престижната проява, която премина при отлична организация, отчитат представителите на Българската федерация по тенис.

Димитрова и Курадзис спечелиха надпреварата и във втория тенис турнир. В групата на момчетата до 14 години, подгласници на победителя станаха Вилян Петров (България) и Антон Павлов (Естояния). При момичетата от същата възраст призовата тройка допълват Ангелина Калинина (Украйна) и Виктория Лушкова (Украйна).

Купи и предметни награди като крайни победители в първенството получиха Цвета Димитрова (България), Дария Лебешева (Беларус), Владица Бабич (Черна гора) и Ангелина Калинина (Украйна). При момчетата наградите отидоха при Сергис Курадзис от Кипър, Вилян Петров (България), Максим Иерш (Беларус) и Антон Павлов (Естония).