2. Тенис
  3. Гришо ги почва във вторник на обяд на „Загорка Къп 2009”

Гришо ги почва във вторник на обяд на „Загорка Къп 2009”

Надпреварата ще се проведе в АТП Чалънджър формат, победителят от който ще спечели 12 250 евро и 90 точки за световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе първия си мач от турнира „Загорка Къп 2009” във вторник от 12:30 часа, съобщиха организаторите на най-големия турнир в историята на българския тенис до момента, предаде репортер на Novsport.com.

Състезатели от топ 100 в ранглиста ще премерят сили на турнира, който е с награден фонд от 85 000 евро. Надпреварата ще се проведе в АТП Чалънджър формат, победителят от който ще спечели 12 250 евро и 90 точки за световната ранглиста. Това е най-значимото тенис събитие за годината в България, което ще концентрира редица известни тенисисти като бившия номер 12 в света Доминик Хърбати, Стив Дарсис, Флориан Майер, Оливие Рошу, Роко Каранушич, както и игралият финал само преди няколко дни на големия турнир в Хюстън американец Уейн Одесник.

Организаторите са предвидили три „уайлд карти”, като освен Григор Димитров, такава ще получи и Тихомир Грозданов. Третата е предвидена за играч от топ 50, като се изчаква потвърждение от няколко тенисисти. Ако подобен вариант отпадне, тя ще бъде дадена на хърватина Иво Минар.

Първата среща на Григор ще е във вторник от 12:30 часа, цените ба билетите са 4 лв. за квалификациите и 5 лева за основната схема на турнира. Основната схема на турнира ще бъде от 32-ма тенисисти, жребият за които ще бъде теглен в събота, а квалификациите ще бъдат в събота и неделя. Генералният мениджър на надпреварата Рууд Ван ден Ейнден пожела успех на участниците, като заяви, че за първи път има в България турнир от такъв ранг, в който участие ще вземат едни от топ тенисистите в света.