2. Волейбол
  3. Домакинска победа издигна Виктория Волей с три места нагоре

Домакинска победа издигна Виктория Волей с три места нагоре

Виктория Волей (Пловдив) записа втора победа във Висшата лига при мъжете, този път с 3:0 (25:18, 25:14, 25:21) срещу отбора на Дунав (Русе).

Мачът започна равностойно като до второто техническо прекъсване в първия гейм Виктория Волей поддържаше минимална преднина от 1-2 точки. Прекъсването дойде при резултат 16:13 в полза на домакините. В заключителните моменти на първия гейм мачът бе прекъснат за около 15 минути след много тежка контузия на състезателя на Дунав Цветомир Пенев, който изкълчи много тежко глезена си. В първите минути имаше съмнения дори за счупване на крака, но след прегледа в болницата се оказа, че е само изкълчен и кракът бе обездвижен с шина. След възстановяването на играта и в двата отбора си личеше стресът от ситуацията. Въпреки това момчетата на Виктория Волей успяха да затворят гейма с 25:18.

Във втория гейм Виктория Волей надигра категорично съперника си с 25:14. Третата част започна с превъзходство на гостите от Русе, които поведоха с 2:7. Последва стабилизиране в играта на Виктория Волей, които постепенно изравниха играта и поведоха, за да затворят гейма с 25:21, а с това и мача с 3:0.

След мача старши треньорът на домакините Златко Баев заяви: "Доволен съм от днешния мач не само заради резултата, а и поради факта, че отборът започна да играе по-добре и да се доближава до моите представи за начина, по който искам да играем. Днес играхме по-отборно и в защита и на блокада. Има още какво да се желае, но момчетата показаха напредък."

Срещата бе наблюдавана от 50-60 души, сред които и големите имена във волейбола Николай Желязков и Тодор Баев.