2. Волейбол
  3. Избраха Кристина Гунчева за най-добра разпределителка в България

Избраха Кристина Гунчева за най-добра разпределителка в България

Младата волейболистка на "Марица" Кристина Гунчева бе избрана за най-добра разпределителка в тазгодишното държавно волейболно първенство при девойките до 15-годишна възраст. Тя получи престижния приз веднага след финалния мач, в който маричанки загубиха изненадващо с 1:3 финала срещу „Бдин” /Видин/ и изпуснаха златните медали и шампионската титла.

Младата волейболистка на "Марица" Кристина Гунчева бе избрана за най-добра разпределителка в тазгодишното държавно волейболно първенство при девойките до 15-годишна възраст. Тя получи престижния приз веднага след финалния мач, в който маричанки загубиха изненадващо с 1:3 финала срещу „Бдин” /Видин/ и изпуснаха  златните медали и шампионската титла.

Гунчева обаче нямаше конкуренция в избора за №1 у нас. 15-годишната националка през целия сезон показа зряла и постоянна игра и вещо водеше и разпределяше играта на своя отбор. Особено силно тя игра по време на финалите и по време на мачовете от финалната четворка.

”Благодаря за признанието, този приз е много ценен за мен, но щях да бъда двойно по-удовлетворена и щастлива, ако бяхме спечелили шампионската титла. Тя буквално ни се изплъзна изпод носа”, каза Гунчева.