2. Волейбол
  3. КВК Габрово нокаутира Виктория Волей с 3:0

КВК Габрово нокаутира Виктория Волей с 3:0

Волейболистите на КВК Габрово победиха категорично Виктория Волей с 3:0 (25:17, 25:23, 25:19) в мач от III кръг на Висшата лига, игран тази вечер пред близо 600 зрители в зала "Орловец" в Габрово.

КВК Габрово  нокаутира Виктория Волей с 3:0

Волейболистите  на КВК Габрово победиха категорично  Виктория Волей с 3:0 (25:17, 25:23, 25:19) в  мач от III кръг на Висшата лига, игран тази вечер пред близо 600 зрители в зала "Орловец" в Габрово.

Срещата започна  с леко предимство за гостите от Пловдив, но след отлични отигравания на Димитър Илиев домакините поведоха с 8:5. Разликата нарастна до 11:5 след блокада и контраатака на Валентин Петков. Въпреки усилията на пловдичани, които бяха подкрепяни от десетина свои привърженици в залата с тъпани и свирки, разликата се запази до 16:12. Последваха силни минути за диагонала на КВК Габрово Калин Димитров и домакините увеличиха преднината си на 23:17, след което спокойно затвориха гейма при 25:19 в своя полза след мощна атака на Ивайло Иванов.

Втората част на мача тръгна равностойно, но все пак  габровци поведоха с 8:6 след блок-аут  на Калин Димитров. Постепенно възпитаниците  на Златко Баев успяха да изравнят при 15:15 след атака на Васил Атанасов и блокада на Антон Костадинов срещу Ивайло Иванов, но втората техническа пауза дойде при 16:15 за домакините след атака на Димитров. След това двата отбора си размениха на няколко пъти водачеството в резултата, но в крайна сметка момчетата на Любомир Герасимов спечелиха гейма с минималното 25:23 след ас на Димитър Илиев и технично отиграване на Ивайло Иванов.

Домакините започнаха  много добре третия гейм и бързо  поведоха с 8:3 след отлична игра на сервис на Мартин Палийски и Валентин Петков при мрежата. Независимо от усилията на гостите разликата нарастна до 16:8 след атака и блокада на влезлия като резерва Стоян Вулджев. Това явно пречупи гостите от Виктория Волей и КВК Габрово направи резултата 22:11 в своя полза след блокада на Петков и два аса на Калин Димитров, който от щастие направи кълбо на полето заедно с либерото Атанас Митев. Последва леко отпускане в редиците на домакините, но в крайна сметка спечелиха гейма с 25:19, а с това и мача с 3:0.

КВК Габрово:
Георги Каварджиев, Мартин Палийски, Ивайло Иванов, Калин Димитров, Димитър Илиев, Валентин Петков - Атанас Митрев-либеро (Димитър Божилов, Теодор Бодуров, Стоян Вулджев, Борислав Илиев)

Старши-треньор: Любомир Герасимов

Виктория Волей:
Антон Костадинов, Петър Бъчваров, Стойко Стоянов, Евгени Григоров, Иван Иванов, Явор Дандаров - Асен Дапев-либеро (Васил Атанасов, Иво Драмов, Спас Байрев)

Старши-треньор: Златко Баев.

Георги Каварджиев (разпределител  на КВК Габрово): Показахме сравнително добра игра днес, но можем още повече. Мисля, че от тук нататък в другите мачове ще  показваме все по-хубава игра и да радваме публиката. Само във втория гейм имаше леко отпускане от наша страна - индивидуални грешки, лесни топки загубихме, но след като го взехме в третия момчетата от Пловдив нямаха шанс.

Драган Иванов (помощник-треньор на Виктория Волей): Първо искам да честитя победата на габровци, които напълно си я заслужиха. Стана не чак толкова интересен мач, но с много емоционален заряд, който домакините спечелиха благодарение на по-големия си опит и рутина.