2. Волейбол
  3. ЛукОйл сгази лидера Пирин с 3:0 гейма

ЛукОйл сгази лидера Пирин с 3:0 гейма

Волейболният ЛукОйл-Нефтохимик разби с 3:0 гейма (28:26; 25:15; 25:21) досегашния лидер в шампионата Пирин Балканстрой. Срещата се игра в зала „Младост” в Бургас и бе от програмата на 4-ия кръг на Суперлигата.

Първият гейм бе изключително равностоен, а в него двата отбора се движеха точка за точка до самия край. Все пак домакините от ЛукОйл съумяха да се наложат над своя съперник, затваряйки гейма при 28:26 точки.

След мъките в първата част, във втората и третата бургазлии не срещнаха никакви трудности, особено във втория гейм, който взеха с категоричното 25:15. В третия гейм гостите изглежда се бяха предали тотално и го загубиха с 21:25.