3. Берое смаза Любимец с 5:0 в контрола

Берое смаза Любимец с 5:0 в контрола

Берое победи с 5:0 Любимец в третата си контрола от лятната подготовка. След скучно първо полувреме, "зелените" предложиха истински спектакъл през втората част и победиха убедително

Берое победи с 5:0 Любимец в третата си контрола от лятната подготовка. След скучно първо полувреме, "зелените" предложиха истински спектакъл през втората част и победиха убедително. Хеттрик отбеляза новото попълнение Рангел Абушев, за когото суперлативи говори не кой да е един от топголмайсторите на националния отбор за всички времена Христо Бонев. По едно попадения записаха още Владислав Златинов и Ваня Джаферович, като последния се разписа следвайки своя специалитет - с глава след изпълнение на корнер.

Илиан Илиев заложи през първото полувреме на вратата на Теодор Скорчев. В дясно по защитата отново започна Здравко Илиев, а в ляво - Веселин Пенев. Като централна двойка защитници се гласува на Мирослав Енчев и Станислав Бачев. Виктор Софрониев и Мартин Райнов се включиха като опорни халгове. Дясно крило бе Атанас Чипилов, а ляво - футболистът на проби Светослав Петров. Зад нападателя се заложи на Иво Гюров, а напред изтеглен бе Евгени Йорданов.

Цялата първа част премина скучно и без почти никакви положения. Само две могат да бъдат отбелязани. Първото бе в 3-ата минута когато при центриране от ляво на Пенев, Софрониев се пребори с бранител и отправи слаб удар с гръб към вратата от точката за изпълние на дузпа, но на 1 метър над вратата.

Следващата опасност дойде едва в продължението на първото полувреме когато Евгени Йорданов шутира от пряк свободен удар на около метър извън наказателното поле. Топката обаче мина на сантиметри от дясната греда на вратата на Любимец.

Второто полувреме започна в съвсем различно темпо от първото. Илиан Илиев смени 9 души - На вратата започна Мартин Теменлиев. В защита от първото полувреме остана само Веселин Пенев, в дясно заигра Владислав Ямуков, а централна двойка защитници - Владимир Зафиров и Ваня Джаферович. Опорни халфове през втората част бяха Петър Костадинов и Стефан Велев. Като дясно крило се заложи на Атанас Чипилов, който също остана от първото полувреме, а от ляво бе друго ново попълнение - Иван Горанов. В предни позиции действаха Рангел Абушев и Владислав Златинов.

За да загатне далеч по-интересно второ полувреме Рангел Абушев отбеляза първото попадение още в първите секунди след подновяването на играта. Веселин Пенев проби от ляво, навлезе в наказателното поле и пусна към Абушев. Новото попълнение от 5 метра откри резултата в полза на "зелените".

Само минутка след гола отново Рони се освободи между двама в наказателното поле, но при опита за удар не успя да уцели добре топката.

В 49-ата минута Абушев намери добре Веселин Пенев, който стреля от около 27 метра отлично, но покрай вратата.

В 50-ата минута Петър Дебърлиев се наложи да спасява буквално от голлинията след нещо средно между центриране и удар на Атанас Чипилов.

В същата минута Стефан Велев стреля от около 20 метра. Дебърлиев успя да боксира и кълбото попадна в Златинов сам срещу него, но нападателят на Берое бе в засада.

Вратарят на Любимец се наложи да избива на да пъти в 51-ата минута след два удара на Владислав Златинов. Първо от малък ъгъл, а след това и след центриране на Чипилов, но в аут.

Още един удар застраши Дебърлиев в 52-ата минута когато той се намеси невероятно след извеждане от дясно на Абушев сам, който напредна, навлезе в наказателното поле, изчака своите съотборници, пусна успоредно на голлинията на Иван Горанов, който стреля от 6-7 метра. Дебърлиев реагира мигновено и успя да избие. След това защитата изчисти в тъч.

Вторият гол за Берое падна в 54-ата минута. Тогава беройци се оказаха трима на един срещу вратаря след пресечена топка в средата на терена. Петър Костадинов успя да залъже Дебърлиев и да пусне към Рангел Абушев, който на празна врата реализира втория си гол в днешния мач.

В 58-ата минута се наложи смяна на постовете на някои играчи след като Кристиан Кръстев замени Атанас Чипилов. Рангел Абушев мина по дясното крило, Стефан Велев заигра зад нападателя, а Кристиан Кръстев зае неговата позиция.

В 59-ата минута удар без подоготовка от воле отправи Владислав Златинов от 13 метра, но над вратата.

Две минути след това при прекрасно центриране на Иван Горанов към Петър Костадинов, който бе на около 6-7 метра от вратата и засече с глава, но Дебърлиев спаси.

Първият точен удар във вратата на Берое отправи Иван Белчев с шут от 23 метра, но без проблеми за Теменлиев.

Третият гол за Берое дойде в 71-ата минута когато Владислав Златинов получи извеждащо подаване след пас с глава от Абушев. Златинов надбяга двама защитници и се разписа за 3:0.

В 76-ата минута Петър Костадинов засече с глава и отново застраши Дебърлиев, който изби с върха на пръстите си.

Три минути по-късно падна четвъртия гол за Берое. Абушев намери Златинов, топката бе отклонена в корнер от Стефанов. Иван Горанов центрира от ъгловия удар. Джаферович скочи отлично и напомни за своя специалитет като се разписа с глава за 4:0.

В 80-ата минута Златинов стреля страхотно с ляв крак, но топката среща горната греда над Дебърлиев.

Петото попадения дойде в 81-ата минута само минута след като влезе отново в игра на мястото на контузилия се Златинов Гюров направи асистенция. Беройци направиха страхотна триходова комбинация на "зелените". Стефан Велев нахлува от дясно, центрира меко към дясната греда, където влезлият преди малко отново Иво Гюров отбива за Абушев, който бележи страхотно за 5:0 сам срещу вратаря третия си гол в мача.

Така Берое постигна втора победа в контролите - след 6:0 над Чавдар (Бяла Слатина) и 1:3 от Черноморец (Бургас). Утре беройци заминават за Златибор, Сърбия. Beroe Online ще отрази за вас изцяло лагера.

Берое (Стара Загора) - Любимец 2007 (Любимец) 5:0

голмайстори:
 1:0 Рангел Абушев 46', 2:0 Рангел Абушев 54', 3:0 Владислав Златинов 71', 4:0 Ваня Джаферович 79', 5:0 Рангел Абушев 81'

Берое (Стара Загора):
 33. Теодор Скорчев (46' - 1. Мартин Теменлиев) - 2. Здравко Илиев (46' - 27. Владислав Ямуков), 25. Мирослав Енчев (46' - 5. Ваня Джаферович), 24. Станислав Бачев (к - до 45') (46' - 3. Владимир Зафиров), 28. Веселин Пенев (73' - 25. Мирослав Енчев) - 15. Виктор Софрониев (46' - 18. Петър Костадинов), 17. Мартин Райнов (46' - 16. Стефан Велев) - 11. Атанас Чипилов (58' - 23. Кристиан Кръстев), 29. Иво Гюров (46' - 9. Рангел Абушев), 21. Светослав Петров (46' - 8. Иван Горанов) - 14. Евгени Йорданов (46' - 19. Владислав Златинов (80' - 29. Иво Гюров)); старши-треньор: Илиан Илиев

Любимец 2007 (Любимец):
 1. Стефан Стойчев, 4. Костадин Ничев, 13. Димитър Везалов, 21. Станислав Катранков, 11. Антон Огнянов, 28. Емил Петков (к), 20. Камен Апостолов, 7. Илиян Йорданов, 30. Илиян Трифонов, 10. Николай Павлов, 8. Филип Чипчев (12. Петър Деберлиев, 9. Кирил Георгиев, 14. Кяшив Фахрединов, 17. Огнян Стефанов, 5. Айхан Мехмед, 22. Иван Белчев); старши-треньор: Стамен Белчев

жълти картони:
 Илиян Трифонов (45' - груб фаул) [Любимец]

главен съдия:
 Динко Терзиев (Стара Загора)

стадион: "Берое", Стара Загора
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч