3. Етър и Банско уредиха контрола

Етър и Банско уредиха контрола

„С оглед на контузиите, които имат Какалов и Тодор Колев, е отлично, че започваме с почивка и служебна победа", обяви наставникът на "болярите" Цанко Цветанов

„Етър“ отново извади добър жребий, като прокуристът на клуба Стефан Атанасов отново имаше „лека“ ръка вчера на Националния стадион „Васил Левски“ при тегленето.

Той изтегли за „виолетовите“ № 5, което означава, че тази неделя те ще почиват и ще запишат служебно 3:0 срещу № 6 „Доростол“. Още в първия кръг има дерби “Нефтохимик“ – „Любимец“.

Етърци ще приемат у дома „Любимец“ и „Нефтохимик“, а ще гостуват на „Ботев“.

Четирите домакинства на „виолетовите“ са последователно срещу „Любимец“, „Сливен“, „Нефтохимик“ и „Несебър“, а гостуванията са срещу „Добруджа“, „Ботев“, „Черноморец Поморие“ и „Спартак“ (Вн).

Водачът „Любимец“ пък ще има две гостувания на „Нефтохимик“ и „Етър“ и ще приеме „Ботев“. „Нафтата“ също ще има две трудни гостувания на „Етър“ и на „Ботев“ и ще приеме „Любимец“. Сравнително добра е програмата на „Ботев“, който приема у дома „Етър“ и „Нефтохимик“ и гостува само на „Любимец“.

„С оглед на контузиите, които имат Какалов и Тодор Колев, е отлично, че започваме с почивка и служебна победа. Така отборът ще има време да се възстанови. Хубавото е и, че приемаме у дома два от трите преки съперника – при това точно „Любимец” и „Нефтохимик”, които са домакински отбори.

По-добре е, че гостуваме точно на „Ботев” с оглед на двата резултата срещу тях досега, очевидно там играем по-успешно. По-добър жребий от това не можеше да изтегля. Ако си вземем преките двубои, шансът е много голям”, коментира Стефан Атанасов. Спортният директор Ендер Дурмушев определи жребия като „перфектен“.

„Жребий като жребий, мачовете трябва да се играят. Настина обаче е по-добре, че приемаме „Любимец“ и „Нефтохимик“ и гостуваме в Пловдив. Добре е и че гостуваме в Поморие, където теренът е отличен“, заяви старши треньорът Цанко Цветанов.

Етърци ще уплътнят паузата с контролна среща. Тя ще бъде срещу „Банско“, който също почива, и ще се играе утре  от 17:00 ч в София на едно от помощните игрища не Герена.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига