3. Етър с важна победа в борбата за класиране в "А" група

Етър с важна победа в борбата за класиране в "А" група

Тимът от Велико Търново спечели с 2:1 при гостуването си на Сливен

Отборът на Етър (Велико Търново) постигна важен успех в борбата си за класиране в „А” група, след като се наложи с 2:1 като гост на Сливен. Двубоят, който се проведе на стадион „Хаджи Димитър”, бе от 17-ия кръг на Източната „Б” група.

Тимът от Велико Търново успя да излезе с гол напред в 23-ата минута, когато Какалов бе намерен от Идриси и с удара си не остави шансове на вратаря на Сливен – Караманов, правейки резултата 1:0 в полза на Етър. Авансът на гостуващия тим набъбна на две попадения в края на първата част. В 45-ата минута Георги Какалов отбеляза втория си гол в мача, след като нанесе хубав удар с левия крак.

Сливен успя да върне един гол почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме. Точен за 1:2 в 50-ата минута бе Мартин Райнов. Домакините обаче така и не успяха да се доберат до равенството, а Етър също не достигна до нов гол, чрез който да направи преднината си по-убедителна и така двубоят завърши при резултат 1:2.

След победата Етър заема 1-ото място във временното подреждане на Източната „Б” група, като има актив от 32 точки, с колкото е и вторият - Любимец 2007. Сливен пък се намира на 5-ата позиция с 26 пункта.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига