3. Фенове нахлуха на терена и прекратиха мач в Кавракирово

Фенове нахлуха на терена и прекратиха мач в Кавракирово

Срещата между Стрела Петрич и Ураган Михнево приключи в 65-та минута, вижте коментарите след нея

Мачът от 10-ия кръг за първенството на областна група Струма-2 между отборите на Стрела Петрич и Ураган Михнево се игра на стадиона в Кавракирово.

Тази среща започна с 27 минути закъснение поради организационни причини от страна на домакините – Стрела Петрич.

Двубоят започна с натиск на гостите, водени от топ футболиста Александър Тилев, завърнал се от гурбет в Италия. Беше дадена възможност и на петима млади футболисти от 15 до 18 годишна възраст поради отсъствие на основни футболисти заради служебна заетост. Течеше 3-та минута, когато Димитър Масларов се възползва от недобре върната топка от вратаря на Стрела и откри резултата за 0:1.  В 10-та минута Красимир Стойчев след атака по десния фланг центрира отдясно към свободния Сотир Петров и младока не сгреши за 0:2.

До края на първото полувреме отличните прояви на вратаря на Ураган Димитър Новков бяха причина да не се стигне до отбелязване на голове от страна на отбора на Стрела.

През втората част на мача натискът на домакините, подкрепяни от  около 100-тина техни фенове, беше голям. В 57-ма минута Филипов успя  да намали на 1:2. В 65-та минута се случи нещо неочаквано. Футболист на Стрела фаулира отзад  Сотир Касареев от Ураган и след нахлуване на феновете на домакините на терена главният съдия Никола Якимов прекрати мача, съгласувано с делегата Петър Додушев.

„Съгласувано с делегата Петър Додушев предпочетохме да прекратим мача, защото феновете на Стрела разкървиха двама от футболистите на гостите и за да не се стигне до нещо нежелателно предприехме това, което смятаме, че е правилно. Случилото се отразихме в протокола и се надявам дисциплинарната комисия на областния съвет на БФС да се произнесе по случай”, сподели главният съдия Никола Якимов пред кореспондент на Novsport.com, докато играещият треньор и президент на Стрела Тихомир Методиев в откровен стил сподели:

„Не оправдавам действието на нашия футболист, който фаулира колегата си от Ураган. В случая главния съдия трябваше да покаже червен картон и мача да продължи. За всеобща изненада срещата бе прекратена. Тук е мястото да спомена, че ни омръзна да бъдем тотално ощетявани от страна на съдиите в досега изиграните срещи. И ние сме като всички останали и не бива да се стига до такова разделение. Не оправдавам поведението на Славчо Митов, но пак подчертавам, че спокойно можеше да бъде отстранен от игра и срещата да продължи. Всичко това стана пред очите на нашите фенове, техните действия също не оправдавам. Надявам се да бъдем извикани и ние пред дисциплинарната комисия на БФС Благоевград за очна ставка по случая.“

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч