3. Хитът Септември (Симитли) нанесе втора загуба на лидера Пирин (ГД)

Хитът Септември (Симитли) нанесе втора загуба на лидера Пирин (ГД)

Септември (Симитли) победи с 1:0 лидера в класиране Пирин (ГД) в среща от 18-ия кръг на Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com

Септември (Симитли) победи с 1:0 лидера в класиране Пирин (ГД) в среща от 18-ия кръг на Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com. Това бе едва втора загуба за неврокопчани от началото на сезона. Първата бе от столичния Академик със същия резултат в първия кръг на първенството. По този начин Пирин (ГД) вече е само на 5 точки пред втория Спортист (Своге), който победи с 3:2 Академик (Сф).

Мачът в Симитли бе изгледан от около 300 зрители, като близо 100 от тях подкрепяха гостите от Гоце Делчев.

Единственото попадение вкара Андон Гущеров, който се разписва в последните три мача за своя отбор. Той вкара и при победите на Септември с 2:1 срещу ЦСКА  за Купата и срещу Банско за първенството.

Първият удар беше във вратата на домакините от Симитли. Нанесе го Георги Каранейчев в 8-ата минута, но Васев хвана топката. Две минути по-късно Андон Гущеров вкара куриозен гол, след като опитният страж на неврокопчани Абди Абдиков се подхлъзна при удара му отдалче и изгледа топката как се оплете в мрежата му за 1:0.

В 17-ата минута Абдиков направи страхотно спасяване при удар на Гущеров от фаул. Най-чистото положение за Пирин (ГД) изтърва Георги Каранейчев в 22-ата минута мача. Тогава той бе изведен сам срещу вратаря на домакините от Атанас Фиданин, но прехвърлящият му удар мина над вратата.

Две минути преди почивката Димитър Пиргов с глава засече центриране в наказателното поле на Септември, но право в ръцете на Васев. Младият страж на домакините спаси удар с глава на Пиргов и след почивката.

В 64-ата минута на терена настана меле, след като Методи Илиев влезе грубо в краката на Зефир Катунчев. Ситуацията завърши само с жълт картон за футболистът на Септември (Симитли). Златната резерва на неврокопчани Виктор Шишков направи невероятен пропуск в 73-ата минута, когато стреля покрай дясната греда с удар от малкия пеналт. В самия край на двубоя домакините от Симитли вкарат втори гол. Тогава Атанас Николов изведе Гущеров сам срещу Абдиков, но не успя да го преодолее и резултатът 1:0 се запази.

Състав Септември (Симитли):
Стоян Васев, Методи Илиев, Иван Балтов, Димитър Коемджиев, Антон Тодоров, Тихомир Костурков (75-Антонио Михайлов), Андон Гущеров, Антон Мангурев, Анатоли Лулейски  (79-Велизар Попвасилев), Атанас Николов, Калоян Стоянов (Васил Кацарски).

Състав Пирин (ГД):
Абди Абдиков, Любомир Гуцев, Петър Лазаров, Георги Каранейчев, Димитър Пиргов (65-Ники Николов), Румен Лапантов, Ради Моллов (69-Виктор Шишков), Атанас Фиданин, Николай Димиров (77-Иван Площаков), Георги Самокишев.

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига