3. Илиян вместо Борис Дали пя за победата на Септември (Симитли) с 4:1 срещу Пирин (ГД)

Септември сефтоса стадиона в Симитли с победа след 4:1 над Пирин (Гд) в мач от 9-ия кръг на Западната "Б" група. Това бе първи мач в професионалната група за домакините след провинението от миналотопървнество с Витоша (Бистрица). Ивайло Лазаров можеше да открие резултата в Симитли още в първата минута на двубоя след извеждаш пас на Цветан Николов но стражът на гостите Юсев изби.

В 11-ата минута след бързо изпълнен корнер от домакините играещият помощник -треньор Васил Кацарски остана непокрит в наказателното поле и вкара за -1:0. След още десет минути игра домакините поведоха в резултата с 2:0. Тогава Николай Димиров асистира на Атанас Лясков, който преодоля вратаря на неврокопчани и прати топката за втори път в опразнената врата.

Гостите от Гоце Делчев се върнаха в мача в 27-ата минута, когато удар на Шиндов уцели гредата и при последвалото разбъркване в наказателното поле Ангел Тошев се оказа най-съобразителен и намали на 2:1. До края на полувремето гостите можеха да стигнат до изравнянване, но удар на Мачков първо премина опасно над напречната греда, а след това Калайджиев стреля право в ръцете на Църваришки след двойно подаване с капитана Румен Лапантов.

На полувремето за доброто настроение на около 1000 зрители се погрижи известния фолк изпълнител Илиян, който нашумя с хитовото си парче "Тупалка", както и мажоретен състав  от Симитли.

Втората част започна с пропуск на на Румен Лапантов, който засече избита топка, но отново Църваришки прояви невероятни вратарски умения и изби в корнер. В останалите минути на мача домакините не оставиха никакво съмнение за товакой е по-добрият отбор и вкараха още две попадения.

Първо Ивайло Лазаров в 53-ата минута простреля Юсев за 3:1, а в 84-ата минута с попадение се отличи Николай Димитров, който преди това асистира за две от попаденията на неговия отбор. В 88-ата минута Кирил Крестев от Пирин (Гд) уцели десния страничен стълб след удар от фаул. Това е втора победа за Септември (Симитли).

След края на срещата бе изтеглена и томбола измежду зрителите. Щастливците си тръгнаха с награди плазмен телевизор, DVD и цифрои фотоапарати.
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч