3. Марек победи Вихрен с 2:1 в контрола

Марек победи Вихрен с 2:1 в контрола

Марек победи Вихрен с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в Бобошево. По този начин дупничани си върнаха на тима от Сандански за загубата с 0:3 преди няколко кръга в първенството

Марек победи Вихрен с 2:1 в контролна среща, играна на стадиона в Бобошево. По този начин дупничани си върнаха на тима от Сандански  за загубата с 0:3 преди няколко кръга в първенството.

Головете за Марек вкараха Илиян Илиев в 76-ата и Тодор Владимиров в 84-ата минута. В 79-ата минута  Десислав Русев вкара почетното попадение за Вихрен. Мачът бе изгледан от треньора на Банско Красимир Манолов, чийто тим приема Марек след паузата в първенството.

И двата отбора дадоха по една жертва в мача. С тежки контузии двубоя напуснаха Байракторов от Вихрен и Везенков от Марек. За тима от Дупница в игра не се появиха треньорът Анжело Кючуков и неговият братовчед Янек, които не спираха да дават наставления от трибуните. Треньорът на санданчани Йордан Самоковлийски пусна два различни отбора през двете полувремена, както и даде шанс за изява на тримата си вратари Годжев, Виданов и Станев.

Илиян Илиев от Марек изпробва рефлекса на Годжев още в 13-ата минута след силен шут отдалече. В 32-ата минута Виданов трябваше да спасява удар на Валентин Валентинов, а минута по-късно удар на Ради Иванов премина в опасна близост покрай вратата му. През втората част в игра за Вихрен се появи и най-новото попълнение Кирил Николов, това обаче не попречи на родния му клуб Марек да бъде по-добрия на терена. В 52-ата минута Брестовички можеше да разпечата вратата на Вихрен, но топката мина встрани от вратата. Две минути по-късно Десислав Русев не се възползва от грешка на вратаря Калин Георгиев и прати топката в аут.

В 76-ата минута най-добрия на терена за Марек Илиян Илиев с удар от около 30 метра на остави шансове на Станев за 1:0. Само три минути по-късно негова грешка в отбрана позволи на Руслан Иванов да центрира в наказателното поле на дупничани, където Десислав Русев от близо с глава не сбърка за 1:1. В 84-ата минута Марек увенча добрата си игра с втори гол, а в автор на попадението, което се оказа и победно стана Тодор Владимиров.
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч