3. Марек започна и завърши с победа предсезонната си подготовка

Марек започна и завърши с победа предсезонната си подготовка

Отборът на Марек започна с победа предсезонната си подготовка, предаде кореспондент на Novsport.com. На своя стадион "Бончук" дупничани победиха с 2:1 Миньор (Бобов дол) в първата си и последна контрола от лятната подготовка. И трите попадения паднаха през първата част на мача, а още в 3-ата минута играещият треньор на Марек Анжело Кючуков откри резултата с удар от границата на полето за радост на около 300 привърженици.

В 17-ата минута Везенков от гостите стреля с глава, а ударът му мина сантиметри над вратата на Белчев, който само успя да изгледа топката. Четири минути по-късно Илиян Илиев, който дойде в Марек това лято от частния клуб Миньор 1919 (Перник), отправи опасен удар от фаул, но стражът на Миньор Росен Димитров успя да улови коженото кълбо.

Липсата на подготовка си каза думата и футболистите на Марек рухнаха след средата на полувремето . Това позволи на гостите от Бобов дол да се пренесат трайно в половината на своите домакини и логично стигнаха до изравняване. В 39-ата минута Вальо Владов овладя топката в наказателното поле на дупничани и с удар от въздуха с разстреля Белчев -1:1.

Две минути по-късно отново домакините поведоха в резултата, чрез Борислав Кралев, който с удар от далеч не остави никакъв шанс на Димитров. През втората част в игра за Марек се появиха доста от юношите на отбора, а постепенно играчите на Миньор също отпаднаха физически и темпото на игра драстично спадна. Така двата отбора не успяха да стигнат до нов гол и двубоят завърши -2:1 в полза на Марек.

Контролата за дупничани, които успяха да спасят отбора си в последния момент, другата събота ще изиграят първия си шампионатен мач в Западната "Б" група срещу Етър (Велико Търново), който ще се играе на стадион „Бончук". В игра за Марек в днешната среща не се появи Кирил Николов - бившият футболист на Пирин, който по-скоро изпълняваше ролята на помощник-треньор. Бившето „орле” все още чака оферта от чужбина.

От днешната среща се разбра още, че техническият директор Вельо Костадинов ще бъде треньор само по документи на Марек, докато решенията относно състава ще взима Анжело Кючуков. Това ясно си пролича през втората част, когато последният започна да извършва смените в отбора и същевременно да напътства играчите от резервната скамейка.