3. Монтана поведе с 14 точки на върха в "Б" група

Монтана поведе с 14 точки на върха в "Б" група

Пирин остава с 2 точки пред Локомотив (ГО)

Отборът на Локомотив (Мездра) разпиля Ботев (Враца) с 4:0 в регионалното дерби от междинния 24-и кръг на "Б" група. Момчетата на Иван Редовски  категорично надиграха своя противник, като с голове на Стоян Димов (28) и Николай Цветков (34) през първата част и отново Цветков (69) и Георги Стоичков (90) след почивката разбиха тима на Адалберт Зафиров, който остана в зоната на изпадащите на четири точки зад Верея.

Домакините можеха и да вкарат още голове, но няколко пропуски на игралия, въпреки това много добре Тодор Чаворски и съотборниците му попречиха на "железничарите" да стигнат до още по-голям успех. Тимът на Локо (Мездра) вече има 32 точки и е все по-близо да оставането в групата.

Лидерът Монтана постигна поредната си победа, която е под номер 20 през този сезон с 2:1 при визитата си на ПФК Бургас и е въпрос на седмица-две да се завърне официално в "А" група. Тимът на Ферарио Спасов вече има 62 точки, като преднината пред Пирин (Благоевград) е 14 точки шест мача преди края на сезона. Играчите на Пирин записаха второ поредно равенство 0:0, този път с Банско в другото регионално дерби от този кръг.

Третият Локомотив (Горна Оряховица) не постигна победа в трети пореден мач след 1:1 с Добруджа. След второ поредно равенство пред своя публика футболистите на Сашо Ангелов вече имат две точки по-малко от Пирин и четири повече от Банско.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч