3. ОБЗОР: Балкан направи 2:2 с Вихрен, но остана начело в класирането (ВИДЕО)

ОБЗОР: Балкан направи 2:2 с Вихрен, но остана начело в класирането (ВИДЕО)

Беласица удари Кюстендил в дербито, Гранит изненада Ботев (Ихтиман)

Нови десет мача от 18-ия кръг на ЮЗ Трета лига се изиграха днес. Отбелязани бяха общо 36 гола, от които 23 за домакините и 13 за гостите.

На стадиона в град Етрополе местният Чавдар нанесе тежка загуба на Рилски спортист Самоков с 5:0. Три от головете отбеляза капитанът Николай Иванов, по един добавиха Калоян Тодоров и Руслан Иванов. Шест жълти картона показа главният съдия Геро Писков, от които пет за гостите и един за домакините. С тази победа отборът на Чавдар вече е 4-ти с 39 точки, 6 по-малко от лидера Балкан Ботевград, а Рилски спортист е на 13-то място с 23 т.

Във Владая отборът на Гранит победи Ботев Ихтиман с 3:1 - нещо неочаквано за любителите на футбола. Гостите поведоха в резултата с гол на Борислав Балджийски в 5-ата минута. Две по-късно Костадин Кафтанов изравни. В 30-ята минута Мариан Хаджиев от дузпа покачи на 2:1. В 4 минутното продължение на срещата Вълчо Георгиев оформи крайния резултат. Показани бяха два жълти картона- по един на двата отбора от главния съдия Кирил Кирилов. С тази победа отборът на Гранит заема 9-то място с 27 точки, а Ботев Ихтиман е на 12-то с 25.

На стадион "Цар Самуил" в Петрич местния Беласица победи с 1:0 ФК Кюстендил. Единственото попадение в срещата отбеляза Патрик Попов в 14-ата минута. През първата част на мача футболистите на Беласица проиграха няколко чисти голови положения, след като бяха и по-добрия отбор на терена. През втората част на мача гостите заиграха по-добре и търсеха начин за изравняване на резултата, но не успяха заради добрата игра на защитата на домакините и много добрите прояви на халфовата линия, която се намесваше навреме при опитите на противниковите нападатели да обстрелват отблизо вратата на домакините. Тази среща бе ръководена от безпристрастния главен арбитър Димитър Буров. Той показа общо шест жълти картони, от които четири за домакините и два за гостите. С тази победа отборът на Беласица запази второто място във временното класиране с 41 точки, с 4 по-малко от временния водач Балкан. ФК Кюстендил са вече 5-ти с 38 точки, със 7 по-малко от лидера на групата.

В Ботевград местния Балкан завърши наравно 2:2 с Вихрен Сандански. Срещата започна добре за домакините с гол, отбелязан от Калоян Бонев в 20-ата минута. В самия край на полувремето Димитър Макриев изравни с попадение, достойно за учебника по футбол. В 79-ата Янислав Тусонджиев след самостоятелен пробив направи резултата 2:1 за Вихрен. Напрежението на терена бе голямо. В игра се появи и играещият президент Иван Редовски. В даденото продължение Николай Цветков-Демона успя да изравни резултата – 2:2, с което предизвика негодуванието на треньорския щаб и футболистите на Вихрен. Бе показан и червен картон на Димитър Петков-Макето от отбора на гостите. Главният съдия Мирослав Кузманов показа общо 13 жълти картона, от които 4 за домакините и 9 за гостите. След мача наставникът на Вихрен Емил Велев не бе на себе си от нерви и определи за главен виновник за този резултат арбитъра Мирослав Кузманов, който ,спорен него, е търсил начин да набута футболистите на гостите в наказателното им поле, за да се стигне до този резултат 2:2, който за него не е реален на база показаната игра на терена. Независимо от постигнатия равен резултата отборът на Балкан остава на върха на таблицата с 45 точки, с 4 повече от следващия го по петите Беласица Петрич. Вихрен е на 14-то място с 18 точки.

В Разлог местния Пирин победи Септември ІІ София с 3:1. Резултата открива Даниел Топузов за 1:0. В 35-ата минута Мартин Филипов изравнява за 1:1. Две попадения за отбора на Пирин отбелязва Петър Попадиин в 50-ата и 76-ата минути. При резултат 3:1 главният съдия Мартин Марков дава край на срещата в полза на Пирин Разлог. В тази среща са дадени два жълти картони за гостите. Пирин Разлог е 8-ми с 27 точки, а Септември ІІ София – 15-ти с 17 точки.

На стадиона в Бистрица местния Витоша победи Пирин Гоце Делчев с 5:0. Хеттрик в този мач направи Цветомир Вачев в 42-ата, 53-ата и 63-ата минути  и по едно попадение реализираха Кристиян Кочилов в 41-ата минута  и Томи Костадинов в 87-ата минута. Главният съдия Венцислав Митрев показа само един жълт картон на футболист от гостите. С тази победа отборът на Витоша е на 3-то място с 40 точки, с 5 по-малко от лидера Балкан. Пирин Гоце Делчев остава на 10-то място с 26 точки.

На стадиона в град Рила Пирин ІІ Благоевград претърпя тежка загуба с 1:5 от отбора на Сливнишки герой Сливница. Головете за гостуващия тим отбелязаха Ничо Ничев – два и по един Николай Маринов, Николай Марков и Денислав Мичев. За отбора на домакините почетно попадение отбеляза Христо Петров. Общо седем жълти картони показа главния съдия Иво Исаев, от които три за домакините и четири за гостите. Пирин ІІ е на 19-то място в класирането с 5 точки, а Сливнишки герой е на 11-то място с 26 точки.

На стадион "Орчо Войвода" в Панагюрище местния Оборище победи отбора на Костинброд с 2:1. В 18-ата минута Мартин Попов от отбора на домакините от фаул прокара майсторски топката покрай изградената стена от гостите за 1:0. В 74-ата минута Георги Нетов реализира отсъдената дузпа за игра с ръка от противников състезател за 2:0. В 86-ата минута Марио Христов от отбора на гостите от фаул намали резултата на 2:1. „Това беше мач с малко голови положения. Все пак победата на нашия отбор бе напълно заслужена”, сподели президентът на ФК Оборище Панагюрище Илия Анчев. В този мач бяха показани пет жълти картони от главния съдия Мартин Спасов, от които един за домакините и четири за гостите. С тази победа отборът на Оборище е 6-то място във временното класиране с 34 точки, а Костинброд – на 18-то с 9 точки.

Левски Чепинци претърпя загуба с 0:2 от Надежда Доброславци. Първият гол в срещата отбеляза Кирил Беров в 23-ата минута. В 70-ата Валентин Миленов се разписа за 0:2. Това бе пореден успешен мач на новия старши треньор на Надежда Доброславци Румил Жотев. Главният съдия Георги Николов показа два жълти картона-по един за всеки отбор. С тази загуба отборът на Левски Чепинци остава на последното 20-то място с 2 точки, а Надежда е на 17-то място с 15 точки.

На стадиона в Долна баня се срещнаха отборите на Хебър ІІ Пазарджик и Банско от едноименния град. Тази среща завърши при равен резултат 1:1. Мачът бе равностоен през цялото време. И двата отбора играха на високи обороти. През първата част на мача гостите имаха шанс за отбелязване на гол, но Денис Ангелов и Димитър Стоев не бяха точни в последния си пас срещу противниковия страж. Играещият старши треньор на Банско Борис Галчев на няколко пъти центрира отлично в наказателното поле на домакините, но там Мартин Сечков и Йордан Минев освен опит, показаха и отлично чувство за пласиране и предотвратиха опасностите. Йордан Минев от домакините бе в центъра на образцовите атаки, но така не се стигна до отбелязване на попадение. След почивката гостуващия тим излезе на терена крайно мобилизиран  и пое инициативата в мача. В 66-та минута след центриране от ъглов удар защитникът Никола Мицански се извиси над всички и изпрати топката в мрежата на Йосиф Китуан за 0:1. Домакините реагираха като ужилени и след четири минути младия Даниел Кадьов успя да простреля Атанас Тъпигьозов за 1:1. До края на срещата по няколко положения проиграха футболистите и на двата отбора, но до ново попадение не се достигна. Последният шанс за отбора на гостите бе на Борислав Хазуров, който с глава стреля опасно срещу вратата на домакините, но не бе точен. Така този оспорван и интересен двубой завърши наравно 1:1, ръководен отлично от бъдещият лекар Мурад Адем, асистиран от Дарин Иванов и Георги Петров. Отборът на Хебър е на 16-то място с 16 точки, а Банско са 7-ми с 29 точки и гледа уверено вече към челото на таблицата.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч