3. ПФК Банско изпусна да погроми Ком-Миньор

ПФК Банско изпусна да погроми Ком-Миньор

Отборът на ПФК Банско отново се върна в победния ритъм, след като разгроми на своя стадион „Свети Петър” Ком-Миньор (Берковица) с 4:0. Резултатът можеше да бъде далеч по изразителен, ако не бяха фрапантните пропуски на Цветан Павлов, Петю Динков и Владислав Златинов, както и спорните засади, които бяха вдигнати от асистент реферът при двата отменени гола в мача

Отборът на ПФК Банско отново се върна в победния ритъм, след като разгроми  на своя стадион „Свети Петър” Ком-Миньор (Берковица) с 4:0. Резултатът можеше да бъде далеч по изразителен, ако не бяха фрапантните пропуски на Цветан Павлов, Петю Динков и Владислав Златинов, както и спорните засади, които бяха вдигнати от асистент реферът при двата отменени гола в мача.

Головата серия за домакините откри нежеланият от Наджи Шенсой  в Пирин  Веселин Стойков в 9-ата минута. Тогава той се възползва от грешката в отбраната на Ком-Миньор и хладнокръвно преодоля Красимир Гьорев за -1:0.Шест минути по-късно гостите получиха право да изпълняват фаул от ляво на Аршинков, но капитанът Виктор Михайлов стреля право в ръцете му.

Това се оказа и единственият удар за първото полувреме по посока вратата на Банско. В 18-ата минута Цветан Павлов бе близо до втори гол за отбора домакин, но ударът му с глава излезе в аут. В 24-ата минута същото упражнение с глава повтори и Веселин Стойков, който прати топката на сантиметри от левия страничен стълб. В самия край на полувремето реферът Ангел Баялцалиев подмина високо вдигнат крак Георги Тодоров от гостуващия тим и това едва не коства сериозна контузия на вратаря Аршинков.

След подновяването на играта в 53-ата минута Веселин Стойков при идентична ситуация, като при първия гол опита да залъже стража на гостите озовал се очи в очи с него, но бе съборен и последва дузпа и директен червен картон за Гьорев. Гостите нямаха право на повече смени и това принуди Дилян Колев да сложи ръкавиците и успя да  покаже завидни вратарски умения до края на мача, но нямаше как да хване и удара от бялата точка на Веселин Стойков. Оттук нататък нещата изглеждаха ясни и въпросът бе с колко гола ще си тръгнат гостите от Банско. Цветан Павлов направи резултата класически след добър пас на Александър Якимов, а малко по-късно Колев отрази блестящо топовен удар на Петьо Динков.

Последва фрапантен пропуск от няколко метра на влезлият като резерва Владислав Златинов, който по-късно успя да се реваншира и се разписа в 80-ата минута, когато получи пас от Павлов и на опразнената врата нямаше как да сбърка. Въпреки, че домакините водеха с 4:0 те не спряха да атакуват и до края на двубоя се стигна дотам да бъдат отменени попадения на Петьо Динков и Владислав Златиновзаради засади. Недко Миленов пък разтресе напречната греда, но до нов гол не се стигна. Така тимът на ПФК Банско вече поделя първото място с Академик (Сф). Двубоят в Банско изгледа един от акционерите на Пирин Петър Байкушев, изпълнителният директор Малин Халачев и част от футболистите на Пирин в лицето на капитанът Борис Галчев и Борис Кондев.
Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч