3. ПФК Банско записа трета поредна победа в контролите

ПФК Банско записа трета поредна победа в контролите

След неубедителният старт на втородивизионния ПФК Банско в контролите от предсезонната подготовка и последователните загуби от Локо (Сф), Пирин и Минъор (Бд) отборът на Красимир Манолов навлиза във форма и записа три последователни победи. След успехът с 3:0 срещу Локомотив (Пд) и Вихрен (1:0) тимът от Банско се наложи с 4:0 над третодивизионния Сливнишки герой (Сливница) в поредната проверка на отбора, която се състоя на стадион "Свети Петър" в Банско.

След неубедителният старт на втородивизионния ПФК Банско в контролите от предсезонната подготовка  и последователните загуби от Локо (Сф), Пирин и Минъор (Бд) отборът на Красимир Манолов навлиза във форма и записа три последователни победи. След успехът с 3:0 срещу Локомотив (Пд) и Вихрен (1:0) тимът от Банско се наложи с 4:0 над третодивизионния Сливнишки герой (Сливница) в поредната проверка на отбора, която се състоя на стадион "Свети Петър" в Банско.

Мачът освен с добрата игра, която демонстрираха домакините ще се запомни и с четирите красиви гола. През първото полувреме точни бяха Богдан Стоянов в 7-ата минута и Вайс Кьосов в 30-ата минута на двубоя.

През второто полувреме на два пъти още се разписаха Петьо Динков в 58-ата и Цветан Павлов в 71-ата минута. Веднага след мача треньорът на ПФК Банско Красимир Манолов каза, че след привличането на новите в отбора Веселин Стойков, Богдан Стоянов и Александър Якимов от Пирин, както и Райчо Раеев отборът играе все по-добре и  елогично да печели контролите. Много скоро се очаква да започне да играе и четвъртия преотстъпен от Пирин Андрей Стоев, който все още лекува контузия. Манолов каза, че на тези, които сега са в отбора ще им бъдат предложени договори и повече няма да се освобождават играчи. Днес неговият отбор ще направи двустранна игра и ще получи един ден и половина почивка. Другите контроли на ПФК Банско от лятната подготовка на отбора са на 28 юли с Перун (Кресна) и на 1 август с Пирин 2001 на Ивайло Андонов. И двете проверки са запланувани да се играят в Банско.