3. Пирин (ГД) победи Банско у дома

Пирин (ГД) победи Банско у дома

Георги Самокишев и Григор Георгиев донесоха победа за тима на Яков Папарков

Пирин (ГД) запази лидерската си позиция и след този 21-кръг на Западната „Б” група. Неврокопчани победиха у дома с 2:0 отбора на Банско, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград. Така момчетата на Яков Папарков са водачи в групата с 47 точки. Преследвачите на Пирин (ГД) също прибавиха по три точки.

Вторият Спортист (Своге) победи с 1:0 Академик (Сф) и събра 44 точки, а Бдин записа служебна победа срещу Чавдар (Бяла Слатина) и има 41 точки.

В Гоце Делчев резултатът беше открит в 45-ата минута. Тогава капитанът на Банско Костадин Слаев събори в наказателнот поле нападателят на домакините Григор Георгиев. Отсъдената дузпа бе превърната в гол за 1:0 от защитника Георги Самокишев.

В 71-ата минута Григор Георгиев оформи крайното 2:0 в полза на Пирин (ГД).

Следващата сряда от този кръг остава да се изиграе мачът между Малеш-Вихрен и Септември (Симитли).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига