3. Пирин (ГД) победи Септември (Симитли) и остана на върха

Пирин (ГД) победи Септември (Симитли) и остана на върха

Единственото попадение в мача вкара златната резерва на тима от Гоце Делчев -Виктор Шишков

Пирин (ГД) победи с 1:0 като гост Септември (Симитли) в мач от 20-ия кръг на Западната „Б” група.

С победата Пирин остава на върха с актив от 44 точки, а Септември (Симитли) е пети с 26 точки.

Старши треньорът на Септември (Симитли) Стефан Гошев беше дал почивка на някои от титулярите Димитър Коемджиев, Андон Мангурев, Анатоли Лулейски и Атанас Николов, който се появи след почивката за важния полуфинал за купата срещу Лудогорец в сряда.Неговият колега Яков Папарков пък не можа да разчита на двама от титулярите си - Абди Абдиков и Петър Лазаров, които са наказани.

Единственото попадение в мача вкара златната резерва на тима от Гоце Делчев -Виктор Шишков, който се разписа в 78-ата минута. Двубоят в Симитли бе изгледан от около 500 зрители, сред които доста фенове на неврокопчани.

Георги Каранейчев прати топката във вратата на Веселин Ганев още в 8-ата минута, но реферът Драган Стойков навреме маркира засада на нападателя на гостите. Малко по-късно в 18-ата минута Каранейчев опита да си изпроси дузпа, след като падна в наказателното поле на домакините, но сигнал за нарушение не последва.

Единственото положение за Септември (Симитли) през първото полувреме беше удар на Методи Илиев от далечна дистанция, който мина над вратата. Малко преди почивката пък груба грешка на вратаря Ганев, не бе наказана от нападателя на гостите Григор Георгиев. Така двата отбора се отеглиха на почивка при резултат 0:0.

Появилият се след почивката в състава на Пирин (ГД) Иван Площаков създаде две  чисти положения в рамките на няколко минути. Първо в 74-ата минута получи топката в наказателното поле, но не уцели рамката на вратата. Три минути по-късно, след центриране на  Атанас Фиданин от ляво, Площаков бе оставен сам на точката за изпълнение на дузпа, но стреля право в ръцете на Ганев.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Виктор Шишков се извиси над всички при изпълнение на корнер и с глава се разписа за 1:0. Преди това се стигна до комичен момент, след като защитникът на Септември (Симитли)  Антон Тодоров при опита да изчисти една топка счупи ъгловото флагче. Играта бе спряна за две минути, докато домакинът Румен Тодорин докара ново флагче.

Основните конкуренти на тима от Гоце Делчев за място в "А" група - Спортист (Своге) и Бдин също записаха победи  с 2:1 и 1:0, съответно срещу Малеш –Вихрен и Академик (Сф) и статуквото на върха остава непроменено.
Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига