3. Пирин (ГД) завърза първенството след грешна стъпка в Етрополе

Пирин (ГД) завърза първенството след грешна стъпка в Етрополе

Двата тима завършиха 2:2 с по 10 човека

Лидерът Пирин (ГД) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Чавдар (Етрополе), в мач от 19-ия кръг на Западната "Б" група.

По този начин момчетата на Яков Папарков скъсиха преднината си само на 3 точки пред втория Спортист (Своге).

Домакините от Етрополе поведоха с 1:0  с гол от съблекалнята на Николай Ботев, който се разписа още в 1-та минута.

С попадения на Григор Георгиев в 11-ата и 46-ата минути неврокопчани обаче стигнаха до обрат.

Гостите от Гоце Делчев не успяха да задържат крехката си преднина до края на мача и допуснаха Ивайло Чочев да изравни за крайното 2:2 в 70-ата минута.

Двата отбора завършиха срещата с по 10 души. Реферът Радан Мирянов от Варна изгони 10 минути преди края вратарят на Пирин (ГД) Абди Абдиков и авторът на едно от попаденията за Чавдар Николай Ботев. Двамата си размениха остри реплики при едно остро влизане от страна на атакуващия халф и напуснаха преждевременно.

Мачът се игра при изключително тежки атмосферни условия, като на полувремето се наложи домакините да чистят снега от терена, който не спря да вали през всичките 90-минути.

В следващия кръг Пирин (ГД) отново гостува, този път на Септември (Симитли).
Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига