3. Септември (Симитли) продължава силната си серия

Септември (Симитли) продължава силната си серия

Палачът на ЦСКА би с 2:1 в Банско местния тим след драма в края

Отборът на Септември (Симитли) продължава да се представя на ниво през пролетния дял на първенството. След като елиминираха ЦСКА на четвъртфинал за Купата на България, възпитаниците на Стефан Гошев взеха три точки в първенството на Западната „Б” група. Днес Септември (Симитли) победи като гост с 2:1 Банско в отложен мач от 15-ия кръг на Западната „Б” група, предаде кореспондентът на Novsport.com в Благоевград.

Гостите от Симитли откриха резултата на стадион „Свети Петър” още в 5-ата минута. Тогава Димитър Крушовски сбърка в защита, топката му бе отнета от Калоян Стоянов, който напредна и се разписа за 0:1. До края на полувремето домакините от Банско бяха близо до изравняване, но удар на младежкия национал Самир Аес от фаул нацели напречната греда.

В заключителните минути на двубоя настъпи и драмата в мача, когато реферът Христо Ристосков даде дузпа на Банско в 90-ата минута. Тогава Антон Тодоров направи шпагат в наказателното поли и при падането на земята докосна с ръка топката. От бялата точка Димитър Крушовски изравни за 1:1.

В даденото продължение на мача Андон Гущеров изпълни перфектен фаул от почти нулев ъгъл и донесе победата на своя отбор - 1:2.

Така Септември (Симитли) вече се изкачи на 5-о място в таблицата с 23 точки. В събота отборът от Симитли, който преди това победи у дома с 2:0 Сливнишки герой и направи реми 0:0 като гост на Спортист (Своге), приема у дома лидера в групата Пирин (Гоце Делчев).

Бившият треньор на Литекс Ален Тупаич е пред завръщане в България

Специалистът притежава Про Лиценз и за последно бе начело на "оранжевите"

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига