3. Спартак (Варна) обърна Монтана и оглави Втора лига (ВИДЕО)

Спартак (Варна) обърна Монтана и оглави Втора лига (ВИДЕО)

Отборът на Васил Петров изнесе много силен мач

Отборът на Спартак Варна обърна и надви гостуващия Монтана с резултат 2:1 в откриващия 19-ия кръг двубой от родната Втора лига. Владимир Айтов откри резултата за гостите в 29-ата, но Иван Колев изравни в 65-ата минута. Само две минути след това обаче капитанът Янчо Андреев донесе пълния обрат и трите точки за домакините.

Двата тима си разделиха по едно силно и едно слабо полувреме. Първата част беше за гостите от Монтана, които не оставиха шансове на домакините и взеха аванс в резултата. През вторите 45 минути обаче варненци излязоха напълно преобразени, заиграха по-силно и стигнаха до заслужен обрат и накрая до победата.

По този начин Спартак излезе, поне временно, начело в класирането с актив от 42 точки, като е в серия от пет поредни победи, докато Монтана остава осми с 29 пункта. В следващия кръг варненци почиват, след което гостуват на Струмска слава. Монтанци пък има гостуване на ЦСКА 1948 II.

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч