3. Вихрен води с 1:0 на Пирин (Гд) след 45 минути игра

Вихрен води с 1:0 на Пирин (Гд) след 45 минути игра

Вихрен води с 1:0 срещу Пирин (Гд) в последната си контролна среща от първия лагер на отбора по време на лятната подготовка в Банско

Вихрен води с 1:0 срещу Пирин (Гд) в последната си контролна среща от първия лагер на отбора по време на лятната подготовка  в Банско.

Единственото попадение вкара в 20-ата минута Велизар Попвасилев с глава след корнер. Преди това вратарят на неврокопчани бе обсипан с канонада от удари. Първо Десислав Русев от пряк свободен удар от около 25-метра със топовен изстрел нацели страничния стълб, топката се върна в Емил Тренков, който се опита да я вкара, но Юсев изби в корнер.

Най-съобразителен при изпълнението на статичното положение се оказа Велизар Попвасилев, който пристигна във Вихрен от частната школа на Ивайло Андонов и вкара за 1:0. Това се явява седма контрола за санданчани по време на подготовката им в Банско.

Досега те записаха четири победи срещу Добруджа (Добрич) (2:0), Локо (Пд) (1:0), Астерас (Триполис) (2:1), Миньор (2:0) и две загуби от Септември (Симитли) (0:2) и ПФК Банско (0:1). В сряда 29 юли отново в Банско Вихрен играе срещу Интер (Баку), а на 1 август е последната контрола от предсезонната подготовка с Несебър. За Пирин (Гд) това е четвърта по ред контрола. Досега неврокопчани имат една победа над елитния Пирин с (2:1) и загуби от Монтана с (1:3) и Септември (Симитли) (1:2).

Контролата между Спортист (Своге) и Интер (Баку), която трябваше да започне от 17.00 часа  на комплекс "Пири" в Банско бе отложена за 19.00 часа, а Септември (Симитли) - Локомотив (Пд) за 18.30 часа. В Банско се играе и друга среща от 19.00 часа, тази между Пирин и Несебър на стадион "Свети Петър". След 30 минути игра Вихрен и Пирин (Гд) играят при резултат 0:0

Състав Вихрен: Станев, Джоров, Георгиев (к), Павлов, Тренков, Кабранов, Андреев, Попвасилев, Иванов, Русев, Абушев

Състав Пирин (Гд): Юсев, Шарланджиев, Баханов, Маджиров, Катунчев, Огнянов, Тафров, Ганчев, Шиндов, Шериф, Крушовски