2. Зимни спортове
  3. Димитър Герджиков се класира на 52-о място в спринта на 10 километра от надпреварата по биатлон за купата на ИБУ

Българинът Димитър Герджиков се класира на 52-о място в спринта на 10 километра от надпреварата по биатлон за купата на ИБУ в Душники Здрой (Полша).

Българинът Димитър Герджиков се класира на 52-о място в спринта на 10 километра от надпреварата по биатлон за купата на ИБУ в Душники Здрой (Полша). Герджиков измина дистанция за 28:55.3 минути с една грешка във втората си стрелба. Димитър Парталов е 61-и с три грешки, а Антон Синапов беше дисквалифициран след състезанието. Победител стана Йоханес Кюн (Германия) с 25:51.1 минути и без грешка на огневия рубеж. В спринта на 7.5 км за жени победителка стана Мириам Гьоснер (Германия) с 22:06.2 минути и две грешки в стрелбата.

Четири българки участваха в надпреварата. С два пропуска Дафинка Коева е 56-та, също с 2 грешки Бетина Благоева е 70-та, Даниела Кадева е 78-ма с 4 пропуска, а Райна Коюва със 7 неточни изстрела е 79-та от 83 финиширали биатлонистки. Във вчерашния спринт от българките най-предно място 59-то зае Дафинка Коева с 5 пропуска на огневия рубеж. Даниела Кадева е 70-та с 4, Райна Коюва - 74-та с 6, а Бетина Благоева е 75-та също с 6 грешки.

Победителка стана Ирина Трусова (Русия) с 21:15.2 минути и всичките 10 повалени мишени. При мъжете в спринта на 10 км вчера Антон Синапов направи две грешки в стрелбата и финишира 33-и, на 2:31.3 минути след победителя Флориан Граф от Германия, който повали и десетте мишени. С по две грешки на огневия рубеж завършиха и Димитър Герджиков и Димитър Парталов, съответно 53-ти и 62-ри.