2. - Англия
  3. Анчелоти пак критичен: Не всичко стана по нашия начин

Анчелоти пак критичен: Не всичко стана по нашия начин

Мениджърът на Челси Карло Анчелоти е много доволен, че неговият отбор започна сезона с две победи от по 6:0. Вчера „сините” от Западен Лондон пометоха Уигън на “DW Stadium”. Нападателят Никола Анелка и резервата Саломон Калу отбелязаха по два гола, докато Флоран Малуда и Юси Бенаюн добавиха по един, за да запазят впечатляващото представяне на шампионите в началото на сезона.

Въпреки това Анчелоти вярва, че неговият Челси не е успял да постигне всичко по своя начин. „Беше труден мач и изпитахме доста трудности през първото полувреме”, коментира той пред „Скай Спортс”.

„Уигън игра много добре и хвърли много енергия през първото полувреме.”

„През второто беше много по-лесно за нас и мачът беше доста открит.”

Анчелоти вярва, че различията във философиите на английския и италианския футбол са се отразили благоприятно върху резултата.

„В Италия манталитетът е различен”, продължи той. „Мисля, че Уигън се опита да се върне в мача през второто полувреме. Но вече имаше повече пространства за нашите нападатели и ние се възползвахме от контраатаките ни.”

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре