2. - Англия
  3. „Лисиците” не се дадоха на „гражданите” и стигнаха до преиграване след 2:2 (видео)

Съперникът на Нотс Каунти в четвъртия кръг на надпреварата ще стане ясен след мач на „Ийстлендс”

Представителят на английската Висша лига Манчестър Сити не съумя да спечели гостуването си на втородивизионния Лестър Сити и стигна само до 2:2 в среща от третия кръг на турнира ФА къп.

Българският бранител Александър Тунчев очаквано не попадна в групата за мача, тъй като все още не е навлязъл в игрови ритъм след дългото си отсъствие поради травма.

Наставникът на домакините Свен Горан-Ериксон направи само една промяна в стартовия състав в сравнение с този, надделял над Соунзи с 2:1 преди по-малко от седмица, докато италианският колега на шведа от Сити Роберто Манчини замени почти половината от титулярите, започнали мача срещу Арсенал при нулевото равенството в Лондон.

Петте промени в редиците на „гражданите” повлияха на представянето на тима в началото на срещата и „лисиците” стигнаха до ранно попадение, дело на едничката промяна, извършена от Ериксон – Сол Бамба. Подписалият само преди седмица с тима на домакините бивш бранител на Хибърниън се разписа още в дебюта си, след като във втората минута бе на точното място и засече центриране от късо разигран корнер.

Междувременно новата покупка на Сити Един Дзеко наблюдаваше от трибуните случващото се на терена, а обмислящият отказване след края на сезон Патрик Виейра бе близо до изравнително попадение, но ударът му попадна точно в стража на Лестър Крис Уейл.

Гостите все пак успяха да възстановят равенството в 23-ата минута, в която Джеймс Милнър осъществи двойно подаване с Карлос Тевес пред погледа на голмайстора Бамба и завърши подобаващо атаката с плътен шут в долния ляв ъгъл на Уейл. Домакините на свой ред се опитаха да отговорят и имаха няколко добри възможности, които обаче бяха пропуснати от Бамба и бившия „гражданин” Дарайъс Васел.

Вместо това гостите от Сити стигнаха до преднина в последната минута на първата част, след като също разиграха отлично късо изпълнение на ъглов удар. След корнера Милнър центрира остро по земя, а Тевес отигра положението технично с пета и реализира попадение, напомнящо на това, което вкара Чичарито Ернандес срещу Стоук преди седмица.

След почивката обаче Лестър се хвърли в търсене на изравнителното попадение, докато гостите от Сити се задоволяваха с това да задържат владението върху топката и това им изигра лоша шега. В 64-ата минута вторият капитан на Лестър Анди Кинг се разписа се възползва от неубедителна намеса на Джо Харт и оформи крайното Лестър – Манчестър Сити 2:2, което осигури преиграване на „Ийстлендс” след малко повече от седмица.

Брайтън и Нотингам завъртяха зрелищно реми помежду си (ВИДЕО)