2. - Англия
  3. Съндърланд разби Хъл като гост с 4:1

Съндърланд разби Хъл като гост с 4:1

Новакът във Висшата лига Хъл Сити бе разбит на собствения си „КейСи Стейдиъм” от Съндърланд с 1:4 в пореден кръг на Висшата лига. 24 917 зрители бяха свидетелите на загубата на „тигрите”, които преди този кръг заемаха 6-а позиция във временното класиране.

Новакът във Висшата лига Хъл Сити бе разбит на собствения си „КейСи Стейдиъм” от Съндърланд с 1:4 в пореден кръг на Висшата лига. 24 917 зрители бяха свидетелите на загубата на „тигрите”, които преди този кръг заемаха 6-а позиция във временното класиране.

Воденият от Рики Сбраджа тим откри резултата още в 10-ата минута след удар от над 20 метра на французина Стеед Малбранк. Ветеранът Ник Бармби изравни за 1:1, след отличен пас на Носуърти. До края на първата част двата тима не си отбелязаха нови попадения.

В началото на втората част домакините имаха две добри възможности за гол, но не успяха да ги оползотворят. Развръзката настъпи в 77-ата минута, когато след удар на Ричардсън, подписалият през седмицата нов договор с Хъл Заяте си отбеляза автогол. Две минути по-късно Рикетс получи червен картон и Хъл останаха с 10 човека на терена. Последва центриране на Малбранк и удар с глава на Джоунс за 3:1, а крайният резултат оформи Сисе в 90-ата след хубав удар с десния крак.

Хъл продължават да са 6-и с 27 точки, докато Съндърланд се изкачиха на 12-а позиция с 21.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре