2. - Англия
  3. Уигън с човек по-малко препъна стремящия се към върха Арсенал (видео)

Уигън с човек по-малко препъна стремящия се към върха Арсенал (видео)

Срещата на „DW стейдиъм” завърши наравно 2:2

Отборите на Уигън и Арсенал завършиха наравно 2:2 на „DW стейдиъм” в мач от 19-ия кръг на Премиършип. Домакините поведоха с гол от дузпа на Бен Уотсън в 18-ата минута, но „артилеристите” стигнаха до пълен обрат чрез Аршавин в 39-ата и Бендтнер в 44-ата минута. Руският нападател на лондончани не само отбеляза невероятно красиво попадение, но също така изработи втория гол за своя тим, извеждайки по брилянтен начин Бендтнер на чиста позиция. В 81-ата минута обаче Скилачи си отбеляза автогол и лиши Арсенал от възможността да заеме второто място преди изиграването на останалите срещи.

През първите десетина минути на двубоя действието се развиваше главно в централната част на терена. Гостите от Лондон имаха известно игрово преимущество, окрилени от убедителния успех на Челси миналия кръг. Първия точен удар обаче бе в очеранията на вратата на Арсенал в 10-ата минута, когато далечния изстрел на Н’Зогбиа бе спасен с вещина от Фабиански. Това бе едно от малкото положения пред полския вратар.

Въпреки това седем минути по-късно именно Н'Зогбиа очевидно симулира нарушение, което като че ли беше и на линията на наказателното поле, но реферът се подлъга и отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана полузащитникът Бен Уотсън, който не остави никакви шансове на стража на Арсенал, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата.

В последвалите минути, лондончани постепенно приклещиха домакините в собствената им половина. Росицки тества рефлекса на Али Ал Хабси в 24-ата минута, но вратарят от Оман бе на ниво и предотврати опасността.

В 39-ата минута „топчиите” изравниха чрез много красиво акробатично изпълнение на Андрей Аршавин. Стражът на домакините изби удар на Бендтнер, след който обаче Аршавин намери топката със странична ножица и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Уигън.

Пет минути по-късно отново руснакът попадна под светлината на прожекторите, но този път чрез великолепния си пас, през двама бранители на домакините, извел Бенднтер на чиста позиция. За 22-годишният датчанин не беше трудно да отбележи и да изведе своя тим напред.

В 78-ата минута Н’Зогбиа, който беше най-опасният футболист на домакините през тази среща си изкара нелеп червен картон, след като умишлено удари с глава Уилшер.

Останали с човек повече на терена, футболисите на Арсенал помислиха, че вече са си свършили работата и бяха наказани три минути по-късно след изпълнение на корнер на голмайстора Уотсън.
Топката бе насочена към далечната греда, където Родайега свали топката с глава към малкото наказателно поле на „топчиите”. За нещастие на гостите, Скилачи закачи топката с глава и порази собствената си мрежа за 2:2.

Благодарение на спечелената точка тази вечер, отборът на Уигън напусна опасната зона, изкачвайки се на 16-а позиция. Гостите от Лондон пък не успяха да затвърдят добрите впечатления след успеха над Челси миналия кръг и останаха на третото място с актив от 36 точки.
Пеп: Арсенал се защитаваше много добре