2. - Англия
  3. Венгер отново смята да рискува

Венгер отново смята да рискува

Мениджърът на Арсенал възнамерява отново да даде почивка на основни играчи в следващия мач

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер отново е готов да рискува и да даде почивка на някои основни играчи в гостуването на Бирмингам, съобщава „Дейли Мирър”. Французинът направи осем промени в стартовия състав срещу Уигън, а „артилеристите” загубиха ценни точки в борбата за титлата, след като мачът завърши при равенство 2:2.

Въпреки че с това свое решение Венгер разгневи някои фенове на отбора, специалистът възнамерява отново да не пуска в игра някои основни футболисти в мача на „Сейнт Андрюс”. Французинът не иска да рискува с включването на всички ключови играчи, за да не се стигне до контузии, причина за което може да бъде гъстата програма от мачове около Коледа.

”Имаме много срещи за кратък период от време, а до момента сме с 4 точки от два двубоя, които бяха много тежки. Също така продължаваме да се борим във всички турнири – на полуфиналите на Карлинг Къп сме, имаме възможност да продължим и в ФА Къп, а също така играем и в Шампионска Лига”, заяви Венгер.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре