2. Берое
  3. Петър Костадинов: Допуснахме доста наивни и глупави грешки в защита

Петър Костадинов: Допуснахме доста наивни и глупави грешки в защита

Футболистът на Берое Петър Костадинов даде своята оценка за поражението вчера от Локомотив София с 0:3 на националния стадион „Васил Левски”.

"Резултатът не отговоря на показаното на терена. Не мисля, че Локо (София) са ни надиграли с чак такава голяма разлика. Мога да разделя мача на две части. Мисля, че изиграхме едно добро първо полувреме в което имахме по-чистите положения и едно слабо второ полувреме. И аз не мога да си обясня на какво се дължи това. В предишният мач с Монтана до 60-ата минута също играхме добре, получихме гол и след него бяхме стъписани. Днес мисля, че се получи същото нещо след отбелязването на първия гол. Допуснахме доста наивни и глупави грешки в защита.

Трябва да вдигаме главите, да анализираме в съблекалнята грешките и да продължаваме напред. В тези осем мача, които изиграхме показахме едно добро лице като изключим днешното второ полувреме, като се надяваме занапред да показваме също така добри игри. От доста време нямаме победа над Локомотив в София. Надявахме се, че днес ще вземем нещо от тук, но така се получи че загубихме. Наистина допуснахме грешки в защита, но не трябва да виним конкретни играчи. Всичките 11 човека трябва да играем във фаза защита и всичките да играем във фаза атака. Щом сме допуснали грешки значи сме виновни целия отбор.

За в бъдеще трябва да изчистим тези грешки. Създаваме положения, но не трябва да допускаме такива грешки в защита."

Ачиари: Имахме доста кадрови проблеми, но момчетата се раздадоха