3. Берое се отърси от „червения” кошмар с победа над Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Берое се отърси от „червения” кошмар с победа над Монтана (ВИДЕО+СНИМКИ)

Заралии се поздравиха след 3:1 на „Огоста” в първия мач без Петър Хубчев

Берое прекъсна серията си от загуби. Заралии победиха Монтана в двубоя от 28-ия кръг на А група. Срещата на стадион „Огоста” завърши при резултат 3:1.

Голмайстори за водения от Пламен Липенски отбор след уволнението на Петър Хубчев станаха Станислав Костов и Исамаил Иса. Иван Коконов си вкара автогол. Иван Минчев вкара почетното попадение за домакините в добавеното време.

Берое завърши двубоя с 10 души, след като Игор Джоман си изкара нелеп втори жълт картон няколко минути преди края – той забави нарочно изпълнение на пряк свободен удар.

С този успех старозагорски се отърсиха от неприятните емоции след загубата от ЦСКА с 0:2 в турнира за Купата на България и събраха 39 точки. Толкова има и Славия. „Белите” гостуват на Локо (Пд) от 20:00 ч.

Монтана за втори пореден мач в А група допуска 3 гола. Тимът на Емил Велев загуби от Славия с 0:3 в предишния кръг.

През първата част Берое контролираше случващото се на терена и създаде повечето опасности. Отборът на Монтана се беше прибрал в половината си като че ли изчакваше съперникът да допусне грешка. Липсваха агресията и идеите от страна на играчите на Емил Велев. Домакините успяха да проведат само една опасна атака за първата част, като това се случи минута преди почивката. Тогава Петър Атанасов отправи силен удар от движение, но Благой Макенджиев бе на мястото си и спаси.

В 7-ата минута заралии бяха много близо до гола. Спас Делев шутира силно от дистанция, топката тупна точно пред вратаря Ивайло Василев, той не успя да улови, но притичалият Исмаил Иса също не сполучи с опита си за добавка.

Гостите от Стара Загора излязоха напред в резултата в 26-ата минута, като до попадението се стигна с „любезното” съдействие на Иван Коконов. Делев прати топката в наказателно поле след пряк свободен, но там бившият футболист на Черно море изрита топката в собствената си врата в опита си да изчисти.

В 30-ата минута Берое имаше претенции за дузпа, след като Милисавлевич бе съборен край аутлинията от Раиф Мурадов. Защитникът на Монтана не игра с топката, но въпреки това съдията Георги Кабаков остана безмълвен.

През втората част заралии поискаха още веднъж дузпа, след като Асен Георгиев докосна топката с ръка. Той се подхлъзна и закачи топката с ръката си, но съдията не даде сигнал. Това отново предизвика остра реакция от страна на щаба на гостите.

Монтана заигра една идея по-активно през вторите 45 минути, но домакините така и не успяха да намерят верния път към вратата, пазена от Макенджиев.

Берое продължи да играе по същия начин – атакуващо и спокойно – и реши всичко в своя полза в рамките на 5 минути. В 72-ата минута влезлият като резерва Станислав Костов удвои преднината на гостите. Елиаш намери Иса с прехвърлящ пас, той комбинира с Костов в наказателното поле и последва плътен удар по земя - без шанс за Василев. В 77-ата минута Милисавлевич се справи добре с двама защитници и подаде към изпуснатия Иса, който с удар от движение от близко разстояние не сгреши за 3:0.

Крайното 3:1 оформи Иван Минчев с топовен удар от дистанция.