3. Левски разпиля Струмска слава на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски разпиля Струмска слава на "Герена" (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" бият с 4:0 в дъждовна контрола, Билал Бари се отпуши

Левски разби с 4:0 втородивизионния Струмска слава (Радомир) в контрола, която се игра под дъжда на стадион „Виваком Арена Георги Аспарухов“.

Точни за „сините“, чиито треньор Станимир Стоилов даде шанс за изява на куп юноши в спаринга, бяха Марин Петков (5), Билал Бари (10), Димитър Костадинов (44) и Ивайло Найденов (81).

Левски създаде първата опасност в срещата малко след началото на мача. Димитър Костадинов напредна добре и пробва удар от около 20 метра, който обаче мина покрай дясната греда на Пламен Андреев.

Струмска слава пропусна отлична възможност да поведе още в 3-ата минута. Александър Аспарухов бе изведен отлично зад гърба на защитата на Левски, но останал очи в очи с вратаря на "сините" се засуети, след което стреля, но Андреев успя да избие.

Домакините поведоха в резултата в 5-ата минута. Билал Бари бе изведен отлично по десния фланг. Той навлезе в наказателното поле и върна топката към точката за изпълнение на дузпа, където Марин Петков с мощен удар не остави никакви шансове на противниковия вратар - 1:0.

Малко по-късно Левски стигна до втори гол. Драган Михайлович напредна добре по дясното крило и подаде в наказателното поле.

Билал Бари успя да изпревари защитник на гостите и да засече топката.

Първоначално вратарят на Струмска слава Петър Маринов успя да чукне топката с ръка, но въпреки това тя влетя в мрежата - 2:0.

Струмска слава отговори с удар на Александър Аспарухов, който обаче бе отразен от Пламен Андреев. Левски можеше да стигне до трети гол в 18-ата минута.

След бърза контраатака Здравко Димитров изведе отлично Димитър Костадинов срещу вратаря на гостите. Халфът копна топката, но много леко и въпреки, че прехвърли стража, бранител на Струмска слава се намеси и изчисти.

В 20-ата минута "сините" пропуснаха да вкарат трети гол. Драган Михайлович намери Здравко Димитров зад гърба на отбраната с диагонален пас. Крилото овладя добре на гърди и от движение прехвърли излезлия да го пресрещне Петър Маринов.

В крайна сметка обаче бранител на гостите притича и изби точно пред голлинията. Малко по-късно Билал Бари бе изведен добре от Димитър Костадинов и стреля от въздуха, но топката мина покрай левия страничен стълб.

Струмска слава създаде добро положение в 28-ата минута. След центриране от левия фланг отбраната на Левски не се ориентира по най-добрия начин, като позволи на топката да стигне до Борислав Николов, който стреля, но встрани от вратата.

Пет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев стреля много опасно от далчено разстояние, но Петър Маринов демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

Малко преди края на първото полувреме Левски стигна до втори гол. Димитър Костадинов подаде към Марин Петков в наказателното поле, който от своя страна намери непокрития Билал Бари. Нападателят се разписа, но голът не бе зачетен, тъй като е бил в засада.

Секунди преди края на редовното време за първата част резултатът стана класически. След отлична комбинация между Марин Петков и Димитър Костадинов последният излезе сам срещу вратаря и не сгреши – 3:0.

При този резултат дойде и почивката, а след нея дъждът над стадион „Георги Аспарухов“ се усили, а Станимир Стоилов извърши множество промени в състава и това доведе до по-малко голови положения.

Въпреки това обаче вратарят на гостите трябваше първо да спасява удар отблизо на Марин Петков, а после и да изгледа как топката профучава покрай гредата след мощен изстрел на Костадинов в 68-ата минута.

Четвърт час преди края Асен Митков изведе добре Васил Димитров, но юношата на Левски бе затворен, а в 81-ата минута Иван Горанов намери непокрития в пеналта Ивайло Найденов с центриране и младокът с глава оформи крайното 4:0.

ЛЕВСКИ - СТРУМСКА СЛАВА 4:0

1:0 Марин Петков (5)
2:0 Билал Бари (10)
3:0 Димитър Костадинов (44)
4:0 Ивайло Найденов (81)

Стартови състави:

Левски: 66. Пламен Андреев, 91. Драган Михайлович, 6. Ивайло Найденов, 33. Хосе Кордоба, 22. Патрик-Габриел Галчев, 89. Андриан Краев, 7. Георги Миланов - к, 20. Димитър Костадинов, 88. Марин Петков, 11. Здравко Димитров, 19. Билал Бари

Струмска слава: 1. Петър Маринов, 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев, 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков, 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев, 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов - к, 10. Милислав Попович