3. Локо (Сф) сгъна без проблем абоната си Левски – 2:0

Локо (Сф) сгъна без проблем абоната си Левски – 2:0

Голове на Димо Атанасов и Цецо Генков носят победата на „железничарите” в дербито на кръга, Окука и компания с пета поредна победа над „сините” и второ място в "А" група

Отборът на Локомотив (София) надви категорично шампиона Левски с 2:0 в дерби срещата на 20-ия кръг на родната „А” група. Голове на Димо Атанасов и Цецо Генков донесоха ценен успех за „железничарите”, които продължават да пишат историята и вече имат 5 поредни успеха над Левски. „Сините” отново разочароваха с играта си и не сътвориха нито едно положение за гол. Окука и компания се намесиха сериозно в борбата за първото място и вече са втори, а кошмарите за Гонзо и отбора му продължават с пълна сила – Левски сдаде титлата в Надежда.

Срещата започна шеметно за домакините, които успяха да поведат още в първата минута на мача. Дерек Асамоа се освободи в отдясно, пусна полувисоко центриране в наказателното поле, а Димо Атанасов засече с десния крак и остави безпомощен Митрев за 1:0. Секунди по-късно пък Камбуров свали към Асамоа, който опита удар от движение с десния крак, който обаче се оказа твърде неточен. Малко след това пък изстрел на Камбуров с глава прелетя над вратата на Левски.

След мощния натиск на „железничарите”, постепенно Левски успя да излезе от половината си. Първият точен удар в актива на „сините” дойде в 9-ата минута, когато слаб шут на Ники Димитров бе спасен без проблем от Левашки. Секунди след това пък Цецо Генков пропусна златен шанс за втори гол. Той бе изведен сам срещу вратаря, но се засуети с удара и притичал бранител му отне топката.

С течение на времето Левски взе инициативата и започна по-често да поглежда към вратата на Левашки, но шампионите не стигнаха до нищо по-опасно, освен един неточен удар на Ники Димитров. Две минути преди края на полувремето пък Мартин Камбуров изпусна най-чистото положение в мача. Димо Атанасов проби отляво и намери непокрития Камбуров в наказателното поле, но той не успя да уцели вратата от около 2 метра.

Второто полувреме на срещата в Надежда бе далеч по-скучно от първото. Футболистите на Левски опитаха да упражнят натиск, който обаче така и не доведе до нещо по-опасно пред вратата на Левашки. За сметка на това Локо заигра на опасни контраатаки и при една от тях в 79-ата минута успя да стигне до втори гол и да убие всякаква интрига в мача. Дерек Асамоа нахлу отдясно, качи топката на главата на Генков, който без проблем вкара за 2:0.

До края на срещата Левски опита да се добере поне до почетно попадение, но стигна само до един удар на резервата Цачев, който бе спасен без проблем от Левашки. В крайна сметка резултатът остана непроменен и „железничарите” записаха пети пореден успех над Левски.

Така с тази победа Локомотив вече е втори с актив от 41 точки, само на 1 зад лидера Литекс. Левски пък остава на 4-о място с 35 точки в актива си.