3. С ДВА ШЕДЬОВЪРА НА ГАЛИН ИВАНОВ: ЦСКА 1948 взе трите точки срещу "детската градина" на Лудогорец (ВИДЕО+СНИМКИ)

10 българи започнаха титуляри за шампионите, буря и токов удар прекратиха мача

С ДВА ШЕДЬОВЪРА НА ГАЛИН ИВАНОВ: ЦСКА 1948 взе трите точки срещу "детската градина" на Лудогорец  (ВИДЕО+СНИМКИ)
ЦСКА 1948 победи с 3:1 Лудогорец на ст. "Васил Левски" в последния мач и за двата състава този сезон. Срещата беше прекратен за десетина минути заради буря. Накрая пък токов удар принуди съдията да свири край само минута след началото на продължението.

Шампионите бяха водени от помощник-треньора Станислав Генчев, който заложи на седем юноши и общо 10 българи в титулярния състав. Единственият чужденец беше Клаудиу Кешеру, който отбеляза и почетното попадение. Светослав Дяков за последен път изведе "орлите" с капитанската лента. Както е известно той напуска тима. От по-опитните започнаха още Десподов и Доминик Янков.

В състава на домакините се завърна Галин Иванов, който лекуваше травма. Именно той беше в основата на успеха с два фантастични гола. Третото попадение заби Ивайло Чочев, който е спряган за трансфер в Лудогорец.

Срещата започна отлично за "червените". Центриране на Александър Александров стигна до Ивайло Чочев и националът вкара за 1:0. "Орлите" опитаха да отговорят в деветата минута, Даниел Наумов трябваше да избива опасен удар с глава, дошъл след разбъркване пред вратата му.

В 15-ата минута Галин Иванов покачи на 2:0 с много красив изстрел в левия ъгъл. В 29-ата Димитър Пиргов спря опасно нападение на Лудогорец. Мако преди края на първата част Хюсеин Кельовлуев елиминира технично двама бранители на домакините, нахлу в наказателното поле, но Наумов успя да спаси удара му. След това Клаудиу Кешеру извърши нарушение пред голлинията и така атаката на "зелените" приключи.

След почивката Цветослав Петров можеше да вкара за Лудогорец, но стреля над вратата. Последва решаваща намеса на Ангел Бастунов пред голлинията на ЦСКА 1948. В 74-ата минута обаче Кешеру намери мрежата с удар отблизо, след корнер. Този гол на "орлите" имаше историческо значение - Лудогорец стана вторият отбор в българския футбол след ЦСКА, който бележи поне по едно попадение във всеки един шампионатен двубой през определен сезон.

ЦСКА 1948 стигна до трето попадение. В 80-ата минута Галин Иванов реализира второто си попадение в мача за 3:1 - този път с прекрасен изстрел с левия крак. Към края на мача над стадиона се разрази сериозна буря, като двубоят беше прекратен за няколко минути заради силна градушка. В добавеното време пък токът на спортното съоръжение спря и реферът свири край на мача.

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 3:1
1:0 Ивайло Чочев (2)
2:0 Галин Иванов (15)
2:1 Кешеру (73)
3:1 Галин Иванов (80)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 4. Ангел Лясков, 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 88. Мартин Хайдаров, 18. Ивайло Чочев, 33. Галин Иванов, 27. Борислав Дамянов, 20. Ангел Бастунов, 70. Георги Русев

ЛУДОГОРЕЦ: 67. Дамян Христов, 11. Кирил Десподов, 18. Светослав Дяков, 28. Клаудиу Кешеру, 34. Бранимир Костадинов, 50. Цветослав Петров, 51. Илкер Будинов, 52. Тихомир Димитров, 64. Доминик Янков, 74. Хюсеин Кельовлуев, 91. Александър Ганчев