3. Суперкупата отиде край Покрития мост (видео)

Суперкупата отиде край Покрития мост (видео)

Литекс надви Берое след продължения на Националния стадион пред едва 2000 зрители

Литекс триумфира със Суперкупата от четвъртия опит. След като досега бе загубил от Локо (Пд), ЦСКА и Левски, тази вечер ловчанлии надвиха бойкия отбор на Берое с 2:1 след продължения. Шампионът на България стигна до успеха, след като осъществи пълен обрат на Националния стадион „Васил Левски”. Голове на Барт и Нифлор занесоха трофея занесоха трофея в града на люляците.

Берое успя да поведе чрез автогол на Берберович още в 4-ата минута. В 17-ата Барт изравни. До края на двубоя в София нов гол не беше отбелязан, като съперниците направиха доста интригуващ мач. Вратарят на заралии Скорчев загатна за голям потенциал, след като запази вратата си суха чак до 103-ата минута, когато Нифлор отбеляза на празна врата при грешка на стража.

Около 2000 зрители наблюдаваха срещата на Националния стадион, като далеч по-многобройни и гласовити бяха старозагорските запалянковци.

Влади Златинов отправи хубав диагонален шут отляво на наказателното поле още в 3-ата минута. Само минута по-късно отново от левия фланг дойде втората опасност за ловешката врата, която вече бе материализирана. Джемал Берберович застана на пътя на топката, която влетя в мрежата на Голубович, при ниско центриране на пробилия по крилото Тодор Христов.

Литекс вдигна оборотите и бързо стигна до изравнителен гол. В 17-ата минута центриране на Христо Янев от десния фланг бе отклонено с глава от Том към лявата част на наказателното поле, където чакаше непокритият Барт, и централният защитник със силен шут прокара топката под плонжа на Скорчев.

До почивката темпото значително спадна. Единствено в 39-ата минута Влади Златинов не успя с глава да намери целта при центриране на Слави Жеков.

Началото на второто полувреме беше по подобие на първото – двата тима атакуваха устремно. Нифлор от Литекс и Димитров от Берое бяха най-близо до гола.

Постепенно умората започна да завладява двата отбора, които се бяха срещнали само преди три дни. Но по-подготвеният физически Литекс упражни надмощие. В 71-ата минута далечен шут на Барт беше отразен от Скорчев, а упражнението се повтори пет минути след това, когато Занев пробва стража на старозагорци, но и тогава той се справи. Берое отговори с удар на Димитров на другия край на игрището, но Голубович прегърна кълбото.

В 86-ата минута Литекс пропусна най-чистото си положение да сложи точка на спора. Светльо Тодоров се озова на добра позиция пред вратарското поле, но Скорчев спаси отбора си, избивайки в ъглов удар фалцовия му шут. При изпълнението от флагчето Нифлор можеше да порази с глава беройската врата, ала сантиметри го разделиха от попадението.

Така двата тима не се победиха в редовните 90 минути и продължиха спора с две продължения от по 15 минути.

С тяхното начало Нифлор пропусна нов изгоден шанс. Янев му подаде на дузпата, а французинът светкавично се извъртя и стреля, но Скорчев направи поредно грандиозно спасяване, а при последвалия ъглов удар се справи и с удар на Светльо Тодоров.

Логичното се случи в 103-ата минута, когато Литекс стигна до втори гол. Този път вездесъщият досега Скорчев сбърка при центриране на Том, хвърляйки се по-рано да пресреща подаването, а това улесни Нифлор, който на празна врата нямаше как да сбърка, макар че малко лошо засече топката.

Берое се опита веднага да върне попадението. Резервата Диан Генчев стреля от дистанция, но Голубович с идеален плонж изби в корнер.

През второто продължение изморените отбори само доиграваха мача и трофеят на Суперкупата на страната логично отиде край Покрития мост.

ЛИТЕКС – БЕРОЕ 2:1
4’ Берберович (авт.)